| roxy_5007 a întrebat:

O intrebare care imi da dureri de cap. Cum iti dai seama cand faci dragoste si cand faci sex? Care-i diferenta dintre ele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În ambele situaţii este vorba de un act sexual.
Când faci dragoste este cu persoana iubită, din suflet cu pasiune şi respect, tandreţe şi răsfăţ.
Când faci sex este ocazional cu cineva cunoscut întâmplător, o dată şi gata, dar şi banul jos. Ceva gen la comandă.
Pa, pa.

11 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Pai daca la tine de fiecare data cind o faci te simti foarte bine, indiferent cu cine nu ai faceo atunci e sex, dar daca il simti ceva mai special, si nu mai vreai sa-l imparti cu nimeni atunci o sa fie dragostewinking

regis
| regis a răspuns:

Pai prima data trebuie sa iti amintesti cine e ala care face flotari deasupra ta. Daca este persoana de care te-ai indragostit, e dragoste. Daca e altcineva, e sex. Daca nu iti amintesti cine e, oricat de bine ar fi, tot sex e.

| georgiana a răspuns:

Sex fara dragoste exista, dar dragoste fara sex nu.
In mod sigur, cel care face doar sex si nu simte iubire va vedea diferenta (mai ales daca a iubit vreodata si poate sa faca o comparatie); cel care iubeste ar putea sa nu observe diferenta, pentru ca ar putea fi orbit de sentimentele de dragoste.

| lostcontrol12 a răspuns:

Nu vreau sa insist pe ideea avantajelor de ordin moral. As dori insa sa punctez faptul ca face sex cu o persoana pentru care avem sentimente aduce un plus de intimitate actului in sine. Dragostea este mult mai satisfacatoare decat sexul, sau, cel putin aceasta este parerea mea. A putea sa dai frau liber dorintelor in fata unei persoane care te cunoaste atat trupeste cat si sufleteste este indiscutabil superior actului prin care impartasesti senzatii uimitoare (orgasmul este doar un exemplu) alaturi de o persoana care nici nu iti stie bine numele.

Singurul lucru la care ma pot gandi este ca ambele variante sunt necesare in diferite situatii si in diferite momente ale vietii.

| Tessy a răspuns:

Cand faci dragoste contactul sexual il intretii cu persoana iubita, sau cu o persoana pe care o iubesti, iar cand faci sex faci doar pentru placere proprie.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Absenta sau prezenta sentimentului de iubire fata de persoana cu care faci este diferenta intre sex si dragoste.

| laraandy a răspuns:

Cand faci dragoste depui sentimente, pasiune, respect... f multe lucruri...cand faci sex nu iubesti...nu iti tremura corpul la atingerile lui

| buli a răspuns:

Incearca tu si spune-ne si noua.

| smolnarkarina a răspuns:

Pana la urma depinde de ce vrei si tu sa faci? sex sau dragoste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E acelasi lucru.
Cuvantul "dragoste" a fost inventat de evrei ca sa nu mai plateasca pentru sex.

| cristin a răspuns:

Cand ceea ce faci faci cu dragoste