| rocsii16 a întrebat:

Heey, prieteni, am o intrebare...o prietena de'a mea si'a dat seama cam tarziu ca ii place de un tip, insa eu mi-am dat seama inaintea ei. Faza e ca l'am intrebat pe T.(nu ii zic numele) daca o place, iar al a zis o chestie de genu':Nu stiu asta.dar se comporta cam ciudat cand e ea prin preajma, in sensul ca, odata fata a cam inceput sa faca glume pe seama lui, el s-a suparat, si cand i'am zis ca si fata e suparata ca l-a suparat, T. mi-a spus sa ii spun ca nu mai e suparat, si azi, la scoala, i'am luat telefonul fetei care il place pe T..si am vrut ca T..sa vada ce are prietena mea prin el, insa ea a inceput sa ma roage sa nu ii dau telefonul lui T. iar el vazand asta, a luat telul, insa i l-a dat inapoi, iar prietena mea vazand asta, l-a intrebat daca nu vrea sa se joace pe telul ei, dar el a refuzat.As vrea doar sa stiu ce sfat sa ii dau, T. o place, sau nu? Ma intreaba asta in fiecare zi, va rog ajutati-ma, dau funda happy

8 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Daca tot vrei un sfat sau o parere trece-o la catastif cu titlul de inventar----sfatuisete-o sa abordeze deschis problema cu tipul in cauza si sa vada ce iese iar daca nu sa isi vada de drum in continuare

| Zizzou a răspuns:

Nimic nu e mai eficient decat o simpla intrebare. Nu suntem telepatici, nici nu avem puteri paranormale sau sa fim omniprezenti sa vedem ce face persoana iubita sau nu toata ziua. Putem realiza prin unele fepte, dar decat sa te complici mai bine persoana care il iubeste pe "T" sa il intrebe...

| Azµre a răspuns:

Poate da poate nu, până nu vorbește ea cu el ceva mai mult tot degeaba.

| BadResonance a răspuns:

Poate ca da poate ca nu, nu se stie dar pana nu vorm=beste cu el nu se stiehee hee

| Denisadeny1 a răspuns:

Eu zic ca da dar si prietena ta ar trebui sa numai faca asa cu el oarecum el crede ca isi bate jog de ea

| rocsii16 explică (pentru Denisadeny1):

Da, dar faza e ca, T e ceva mai sensibil, iar prietena mea nu a stiut asta.

| Denisadeny1 a răspuns (pentru rocsii16):

Poi ar trebui sai ceara scuze

| Crissstina01 a răspuns:

E posibil sa o placa.