| kiddoooo a întrebat:

Hei am 16 ani si nu prea am sani adica am cam 175 60 de kg si 85 63 si 93. as vrea sa imi incep viata sexuala dar pentru ca sunt complexata de faptul ca nu am sani nu pot. aaa si inca ceva toti colegii, baieti, imi zic ca am sani si d-astea. dar e de la bustiera/sutien. ce sa faaac?

Răspuns Câştigător
| alexootza a răspuns:

Draga mea crede-ma acest lucru nu este atat de grav precum crezi. Sunt foarte multe modele care au sani mici si nu cred ca sunt complexate de acest lucru, iar in ceea ce priveste inceperea vietii sexuale nu ai avea de ce sa iti faci griji. Daca persoana de langa tine te iubeste te accepta asa si crede-ma ca nu toti baietii sunt innebuniti dupa sani. Bafta si sper sa ai incredere mai multa in tine.

9 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

De cand ma stiu am avut sanii mici.Nu cosuri de sa-mi trebuiasca niste comprese reci ca sa-mi treaca, dar nicidecum mari sau medii.Sunt pustoaice de 13-14 ani cu sanii mai mari ca ai mei, mare chestie, nu umblu cu sanii dezgoliti ca sa-i vada toata lumea ca sa-mi fie rusine ca n-au ce vedea.Invata sa-ti accepti corpul.Banuiesc ca ai o relatie stabila din moment ce vrei sa-ti incepi viata sexuala.Ei bine, in cazul asta, nu inteleg de ce ti-e rusine.Omul ala o sa te vada intr-un moment extrem de intim,crezi ca o sa-i pese de faptul ca ai sanii mici? Asa ma agitam si eu, vai de mine, e parca as avea 3 sani si nu o sa-i placa, iar dupa am realizat ca am fost exagerat de penibila.
Nu te mai agita aiurea.Sanii iti cresc pana in jurul varstei de 20 de ani, mai ai 4 ani pana atunci, sunt sanse suficiente sa iti mai creasca.Totusi,invata sa te accepti si sa nu-ti mai formezi complexe aiurea.Sunt n avantaje in a avea sanii mici.

| Sentinel a răspuns:

Sa consulti un specialist din domeniul psihiatriei

| anonimus_1190 a răspuns:

Daca nu ai sani, e chiar nasol sad baietilor le plac sanii!

| T13 a răspuns:

Nu chiar la toti le plac sanii. Unii au prietene carora le plac acelasi lucruri ca si lor, etc pentru ca au ce privi/atinge.

| Hollywood a răspuns:

Pf 16 ani? ar trebui sa apara dar esti tanara, deci ai destul timp happy.

| c76650531 a răspuns:

Sini cresc pina la o virsta de peste 30 ani dar daca iti incepi viata sexuala de pe acum nu o sa-ti mai creasca si vor ramine asa cum sint concluzia o tragi singurica

| flo28 a răspuns:

Nu ne inzestreaza mama natura pe toti la fel din pacate, asat e viata tongue

| Armando_5366 a răspuns:

Buna happy, am mai citit un articol asemanator si nu e vorba de kilograme sau inaltime, ci de perioada de dezvoltare, la unele fete se dezvolta mai repede iar la unele mai greu dar stai linistita pana pe la 18-19 ani o sa ai.

| kiddoooo explică:

Pai da, am o relatie stabila, si poate am exagerat cand am zis ca nu am, am, dar la altele vad ca-s mari, si vreau si eu.
si mr smith, sunt la volei de la 8 ani happy