| JessicaLove a întrebat:

Hei. Am ales sa intreb aici pentru ca prietenii mei indiferent de cat le-as povesti,mereu vor zice ca eu am dreptate,asa ca va rog sa imi dati o parere neutra. E vorba de mine si prietenul meu. I-am zis in urma cu o saptamana ca as dori sa vina cu mine la o zi de nastere si a zis ca o sa vada daca are masina sa vina. Toata saptamana a fost plecat pe la gratare la el prin sat,bla bla. si l-am intrebat la sfarsitul saptamanii daca vine. Si a zis ca nu vor a lui sa ii dea masina, ca a fost plecat toata saptamana. Ok, nu am zis nimic, pana cand mi-a zis ca merge cu un prieten de a lui la ceva plimbare numai sa nu-i mai vada. Si normal ca m-am simtit prost,adica, cu el poate merge? in fine, trecem peste asta. am vorbit cu el in dimineata aia si a zis ca sa cred ce vreau, ca el nu intelege ce am, ca s-a dus cu el doar sa nu stea acasa, ca a fost ceva de moment. Nu i am mai raspuns la mesaj. Si aseara am vazut ca a iesit in club. Serios...cu mine nu poate veni dar o zi mai tarziu poate merge, nu? Nu inteleg si nu stiu daca e problema la mine ca nu inteleg ca s-a certat cu a lui si bla bla. dar daca s-a certat, ma asteptam sa stea acasa, ce naiba. adica inteleg ca ziua de nastere era noaptea dar si cu prietenul lui a plecat chiar daca era dupa masa, acasa tot n-a fost... Ma simt si eu vinovata ptt ca sapt trecuta i-am cunoscut parintii si s-a comportat atat de frumos cand am fost la el, nu sunt cea mai buna prieetena, mai mereu el imi zicea sa ne vedem si toate cele.dar ma simt prost cand vad asa ceva. si mai ales ca eu sunt cea care nu i am raspuns, oare va mai insista sau ma va da naibii?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca prin manifestarile tale de dragoste fata de el l-ai cam "sufocat" cum s-ar spune si acum cauta motive ca sa-si recapete "suflul" si libertatea pierduta. Parerea mea.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil l-ai tocat la cap cand ai considerat ca iti greseste, inainte sa se simta vinovat. S-a enervat si nu mai considera ca merita sa repare ce a facut, atat timp cat si tu l-ai stresat/suparat.
Nu e prea ok sa umble cu altii linistit, iar cu tine nu prea; asta e semn ca nu prea are chef de tine. Daca ai starnit certuri in ultima perioada e destul de normal, te sfatuiesc ca pe viitor sa ii spui calm ce te-a deranjat, si sa il lasi pe el sa se simta vinovat. Daca nu o face, il racesti pana o face.
Nu trebuia sa stea acasa daca s-a certat cu ai lui, ca nu e fata. Noi iesim ca sa ne calmam, nu stam cu sosete in pat, mancand ciocolata laughing
Poti sa ii dai tu prima mesaj, incearca sa obtii o intalnire cu el, si discutati atunci. Incearca sa fii calma, altfel se desparte de tine cel putin provizoriu, chiar daca te place.
Daca pe viitor te tine tot pe ultimul loc in lista prioritatilor, renunta treptat la el, insa nu starni certuri, ca n-o sa mai stie nici unul daca simte ceva pentru celalalt, dupa ce va spuneti toate prostiile exagerate, la nervi.
E posibil sa 'insiste', dar la cateva zile, in functie de orgoliu.

| LoveSleep a răspuns:

Cine merge cu partener la o aniversare?

| Codecs a răspuns:

S-ar putea sa fie de moment, incredere prea mare iai oferit si el acum crede ca orice s-ar intampla tu nu o sa il parasesti si o face unpic pe macho, i-ai spune-i ca nu mai doresti o relatie sa vezi ce comportament o sa aiba