| EvanescenceOne a întrebat:

Hei, am si eu nevoie de putin ajutor, am fost cu un baiat, 5 luni si ceva, inainte sa fim impreuna am fost prieteni foarte buni, l-am iubit enorm si a fost primul la mine(daca intelegeti la ce ma refer), dar cam din ultima luna a inceput sa se raceasca relatia si sa ne certam din orice, nu mai imi dadea atentie si nici nu mai voia sa ne vedem, am fost la el si I-am zis ca poate ar fi mai bine sa ne despartim, si nu a vrut si a zis ca ma iubeste si ma convins sa-I mai dau o sansa...insa...dupa 4 zile, ne-am vazut si a zis ca vrea sa ne despartim...ideea e ca eu plec tot restul verii in Italia si a zis ca ori ne despartim acuma ori atunci ca oricum suntem distantati si l-am intrebat daca ma mai iubeste si a zis ca nu stie, ca nu prea crede. Ma luat in brate, am plans, avea si el ochii in lacrimi, ma pupat pe frunte, apoi ma sarutat si dupa a plecat si mia dat mesaj si a zis sa am grija de mine. Eu nu stiu ce sa mai cred, dar nu inteleg de ce a facut astea, sunt sigura ca pe alta nu are.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff... Ce trist... Pai nu ati discutat niciodata clar, adica, sa-i spui ca simti ca relatia s-a racit, daca va iubiti reciproc se poate face ceva, adica sa fie cum a fost si sa nu va despartiti. Chiar daca o perioada esti departe, daca tine la tine, te poate astepta, dar daca doar unul dintre voi iubeste e greu sa pastrati relatia. Poate pe de-o parte face bine o pauza sa isi clarifice sentimentele, daca a zis ca nu mai stie ce simte. Daca te iubeste, (si cred ca un pic da, daca nu, nu ar fi avut ochii inlacrimati) o sa i se faca dor de tine si te va suna. Cu timpul veti vedea. Cred ca aceasta pauza ori va face sa va despartiti ori sa va dati seama ca nu puteti face asta. Bafta!

| EvanescenceOne explică (pentru anonim_4396):

Nu am putut vorbi niciodata serios cu el, nu stiu, probabil ca e si vina mea, multumesc frumos pentru raspuns :* :*

12 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Vorbeşte serios cu el când te întorci.

| RAY a răspuns:

Omul e nehotarat nu stie ce vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu pleci, el nu poate face nimic vara asta pentru ca se va simti vinovat. Asa poate sa faca ce vrea el fara urmari. Bine, vrea sa te si pedepseasca pentru ca pleci, chiar daca nu a fost alegerea ta sa faci asta.

| EvanescenceOne explică (pentru anonim_4396):

Nu e genul, e baiatu acela cuminte care isi vede de treaba, cu mine a avut a doua lui relatie si tot cu mine la tinut cel mai mult si are 18. Nu ar fi fost problema sa faca ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EvanescenceOne):

Te ateapta multe surprize daca esti dispusa sa inghiti orice galusca. Facem pariu pe ce vrei tu ca atunci cand te vei intoarce vei afla ca al tau crai a stat cel putin cu inca una. Si baietii cuminti vor sex. Daca e timid si uratel, atunci nu va fi alegerea lui, intr-o masura prea mare, dar tare ma indoiesc ca daca se va ivi ocazia el va zice nu. Bine, nici nu are de ce, doar sunteti despartiti.

| EvanescenceOne explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu, am fost prima lui prietena dupa 2 ani, si asa e foarte timid cu fetele, adica eu am fost aia care so bagat pe el...Nu stiu, oricum nu mai am ce face, oricum plec sad

| kandaraki a răspuns:

Cand te-a sarutat pe frunte, a fost un sarut amical care imprima urmatorul mesaj - ramai cu bine, ne-am despartit! sa ai grija de tine - a avut in vedere sa ramai cu bine. adica v-ati despartit.

| EvanescenceOne explică (pentru kandaraki):

Dupa ma si sarutat de 2 ori...asta mi s-a parut ciudat straight face

| kandaraki a răspuns (pentru EvanescenceOne):

Pai it's a cand of happy end. sa ai o amintire placuta - cum se zice: ultima impresie tot conteaza in o despartire;-)

| uhegartfea234 a răspuns:

Pai cum vine asta? ba te iubeste, ba nu, ba iar se razgandeste, dar dupa aia nu stie?
...trebuie sa fii sigura ce vrei de la el si ce vrea el de la tine.
Dar stii doar ca relatiile la distanta nu prea tin.

| EvanescenceOne explică (pentru uhegartfea234):

Dar e vorba doar de 2 luni, si in ultima vreme m-am simtit un pic folosita de el.