| Catte a întrebat:

Hei. Ati fost vreodata in situatia in care partenerul va greseste/minte de n-spe mii de ori, dar sa nu aveti foarta de a pleca de langa el? happy
Daca totusi ati reusit sa il lasati, cum ati reusit? happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am reusit din prima pentru ca asa merita sa o las.

| mihaelaa18 a răspuns:

Am trecut prin aceasta situatie si pot spune ca indiferent cat de mult ma ranea, practic nu puteam sa il las.Nu puteam sa las omul pe care il iubesc cel mai mult pe lumea asta.Dar am vazut ca tot continua sa faca greseli, si nu am mai putut suporta si am pus punct relatiei, cu toate ca ma durtea enorm si inima imi era distrusa in mii de bucati.Asta e cea mai buna solutie, chiar daca doare.Nu are rost sa stam langa o persoana care ne greseste mereu, pentru ca daca ne-ar fi iubit cu adevarat nu ar fi facut asta.
Toata viata voi regreta ca am luat decizia asta sad...dar nu avem ce sa facem, cu bune si cu rele, viata trebuie sa mearga inainte!

| RAY a răspuns:

Da am fost, am tot iertato ca asa e bine sa ierti cel iubit, doar cu despartirea s-a rezolvat, bine mici pauze dar degeaba, mintea asa fara rost, sens dar mintea de ma facea paranoic nu o mai credeam deloc

| Atlas33 a răspuns:

In momentul in care ti-ai pus aceasta intrebare, implicit ai plecat un pas de langa el, nu-ti ramane decat sa continui sa mergi fara a intoarce capul. cand nu mai vrei un om in viata ta, evita-l. pe strada la telefon la scoala, putin cate putin si usor, usor va intelege.nu continua sa-i dai sperante doar din disperarea de a fugi pentru moment de langa el. nu incerca sa-i explici de ce nu-l mai vrei, pentru ca incerca sa promita si sa jure fel si fel de lucruri despre care nici nu are habar si nici intentie sa le respecte. ori de cate ori il intalnesti, si nu poti evita in nici-un fel sa-i vorbesti, atunci fii evaziva. ma duc pana undeva, ma asteapta parintii. hai ca poate mai vorbim si maine. iti va fi greu la inceput apoi va deveni un exercitiu. cu bine si ai grija ce vorbesti sa nu devina violent.

| BbyCriss a răspuns:

Eu am reusit dupa 3 ani impreuna din care primul an a fost totul ok insa ceilalti 2 ani au fost un dezastru. 2 ani am plins, am ajuns pe la medici din caura stressului si intr-o zi buna mi-am luat inima in dinti si am inteles ca nu imi doresc asa o relatie pina la sfirsitul vietii. Am inteles ca voi fi ceva timp singura insa oricum voi intilni alt baiat pentru ca nu am 40 ani ca sa fiu disperata. Succes si ia o decizie corecta!

| lorelaylore a răspuns:

Mda, mai toată lumea este în această situaţie la un moment dat şi înseamnă că dacă nu ai forţă să pleci de lângă el sentimentele sunt prea profunde sau este obişnuinţă deja prezenţa acestuia în viaţa ta. Poţi clarafica lucrurile spunându-i că te poate pierde şi se poate schimba sau gândeşte-te că ce e al tău e pus de-oparte şi de ce să-i mai dai lui a miliarda şansă când alţii o aşteaptă pe prima? Eu doar mi-am dat cu părerea, acum nu ştiu ce gândeşti şi simţi, descoperă tu asta :3

| SomeoneElseWhoNobodyKnows a răspuns:

Da,si inca ma aflu in aceasta situatie.
Mi-a facut inima bucatele, am plans de nenumarate ori din cauza lui..si cu toate astea inca il iubesc.Il iubesc pe omul care ma face sa sufar.Nu am nici o solutie pentru ca sa il uit.