| Gabrielle a întrebat:

Hei! Bunakiss Am si eu o problema amoroasabig grin Imi place foarte mult de un baiat de la mine din clasa dar problema e ca nu stiu ce simte el pentru minethinking La scoala mereu sta cu mine, ma ia in brate, ma pupa si chesti din astea dar cand il intreaba cineva daca ma place zice ca nu ca place pe o alta fata.Mai multe fete de la mine din clasa zic ca el ma place dar eu nu stiu ce sa cred. Cea mai buna prietena a mea e cea mai buna prietena a lui si cica a aflat de la el ca ma place dar nu stie cum sa imi zica.Astzi cand am scapat si noi de o ora de la scoala el m-a pus jos in zapada si m-a luat in brate si era cat pe ce sa ne sarutam dar s-au bagat prietenii luisadIntrebarea mea este:ce simte el pentru mine? A si el stie ce simt eu pentru elbig grin

Răspuns Câştigător
| Ea.e. a răspuns:

Ce romantic :X
Eu zic ca trebuie sa ii vorbesti deschis. Spune'i ce simti pentru el...stiu ca nu'i usor dar trebuie sa incerci.Si uite'te in ochii lui cat poti de mult. Fii cat poti de romantica.
Si asa se poate sensibiliza un baiat si poti sa'l faci chiar in momentul ala sa te placa daca nu te'a placut sau simtea doar o simpatizare.

Daca te place sigur se va deschide in fata ta si te va intreba daca vrea sa va combinati.

Si ar fi bine sa faci tu primul pas, adica sa vb cu el pe mess si sa il inviti in parc, unde vrei tu, in weekend, amandoi ca vrei sa ii zici ceva important bla bla despre nu stiu ce ii place lui.
Cu siguranta va accepta.

Deci important e sa fiti numai aman2 cand ii zici.

pup :*

5 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Eu zic ca te place. dar nu are curaj sa ti-o spuna. dar sa stii ca mai bine este sa iti demonstreze cu fapte.decat niste vorbe si el de fapt sa se poarte ca un...:*

| andriana_;) a răspuns:

Am avut si eu asa problema imi parea ca ma place si o dat mi-am luat tot curajul si i-am spus dupa ce i-am spus ma simteam si eu libera si el mi-a spus ca doar ma place, dar nu ar vrea relatii cu cineva din clasa ca pe urma sa nu sufarim ambii... dar nu vreau sa te sperii, dar daca simtiti ambii ceva unul pentru altul acesta nu va fi un obstacol asa ca spune-i si-l intreaba-l. ca stii tu cum sunt baietii asteapta sa faca totul fetele ...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce astepti?! intreaba-l tu. daca ti-e rusine nu rezolvi nimic. pentru. ca si eu am tot asa o problema...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si el te place dar i rusine sa iti spuna. Fa tu primul pas, traieste-ti viata, nu lasa sa treaca o secunda pe langa tine pe care sa o regreti!