| diiiiiiia a întrebat:

Deci practic e o poveste lunga. dar am nevoie mare de ajutor straight face.
Eu m`am bagat cu un baiat pe 30 mai intr-o luni.
Totul a inceput asa. ne faceam ochi dulci unu altuia si intr-o zi a venit s`a asezat langa mine am vb nu stiu ce si eram la scoala si pauza urmatoare l-a trimis pe pr lui sa`mi ceara id`u ca sa vorbim. si cand am scapat de la scoala am intrat pe mess am vb si ne-am bagat imprbatting eyelashes. 2 saptamani superbe au fost straight face de nedescris. era baiathul perfect. exceptand ca l`am mintit cu o faza straight face. i-am zis ca ma duc la o prietena si de fapt ma duceam sa ma intalnesc cu alti baieti [colegi de clasa ] l`am mintit pentru ca stiam ca nu o sa ii pice bine ideea ca ma vad cu altii. dar doar prieteni erau. si el a aflat si ne-am certat. am plans si dupa aia am primit un telefon de la el si ne-am intalnt si am vb. ne-am impacat. inca cateva zile foarte bune dar venise timpul sa plec in grecia cu familia 2 saptamana. ne-am luat ramas bun nu stiu ce ne-am sarutat si am vb si mi-a zis ca o sa-i fie dor de mine si o sa se gandeasca numa la mine. sa zicem. plecasem cu gandul impacat ca el e bine si dupa o saptamana intru pe mess. si vb cu cea mai buna prietena si`mi zice :bai gagiutu s`a sarutat cu alta. mi-a cazut cerul peste mine am murit in clipa aia. i-am lasat 2 mesaje si a doua zi mi-a zis ca nu`i mai pasa de mine ca e cu aia acum si daca vreau sa ma impac cu el trebuie a ne **** oh go on. mi-a sctricat toata acantsa si toate planurile si il iubeam atat de mult. partea bun e ca atunci cand am venit in tsara. am vb cu niste prieteni de vreo 19 -20 de ani si ne-au impacat si el si-a cerut scuze si ca a fost o nebunie ce`a facut. ne-am certat din nimicuri si ar vrea sa fie cu mine dinu l`am iertat dr nu am uitat ce a faqut ...ieri am iesit cu el, cu baietii aia si cu pr mele. si eu statea cu prietenii mei pe o banca si el si cu aia mari de 19-20 de ani pe alta banca. si el m`a chemat. m`am dusla el si i-am zis ce? si el a is stay jos. si am stat cateva minute aia tot ziceau pup`o ma straight face si el cica :nu ca mananc seminte m`am ridicat si vroiam sa plec si el a zis stai ma ca glumeam si i-am zis bine ma glumeste cu altele asa si a intrebat te duci la prietenii tai sau stay cu mine si am zis ca ma duc la prietenii mei. l-a durut faza asta straight facestiuh sigur. seaara cand am intrat in casa i-am lasat un mesaj pe telefon si i-am zis :bai tu vrei sa mai fii cu mine sau doar iti bati joc de mine. azi plecasem ca nu`mi place sa iti bati joc de iata mea si i-am zis la sfarsit eu orqm tin mult la tine. dupa cred ca un minut m`a sunat in continuu si i`ma zis ca nu pot sa rasp la telefon ca`s cu tata acasa si mi-a scris un mesaj :te iubesc tin la tine mult si da vreau sa fim impreuna si nu`mi bat joc de tine. oke ce sa zic nu. ma simt bine pentru mesaju ala dar parca nu stiu as vrea mai mult din partea lui el umbla cu gasca aia toata ziua si prima data cand ne-am bagat statea mai mereu cu mine si ma cauta ma suna si *** imi placea asa. dar acum de ce nu o mai face? ca sa se dea smecher in fata alora mai mari. nu stiu as vrea sa il am pe baiathul de prima data spuneti-mi ce trebuie sa fac cum sa ma comport mie nu`mi prea place sa stau cu aia mar chiar daca ma inteleg bine cu ei da nu `mi place. straight face si as vrea macar o zi sa stea cu mine ca eu duminica plec la tsara 3 saptamana si o sa`mi fie dor de el straight face.
nu stiu cum sa vb cu el ca mereu da mereu sta cu aia si thinking nu pot sa-l iau deoparte ca aia il intreaba ce ti-a zis si ***. am nevoie de sfaturile voastre.
p. s. :ieri am uitat sa va sun faza. s`au dus pr mele si i`au spus bai vezi ca gagikata s`a suparat ca iti bati joc de ea si el cica nu`mi bat joc de ea unde e ca vreau sa vb cu ea straight face. si i`au zis ca sunt kanga scoala si imediat a fugit sa vada ce am patit dar eu pur si simplu m`am topit n`am putut sa-i zic ca sunt suparata cu el sta numa cu aia si mie nu`mi da atentie m`a sarutat si m`a luati n brate si nu am mai putut safac nimic. tin sa zic ca chiar e prima relatie la care am varsat lacrimi de iubire. straight face tin la el mult. si am nevoie de ajutorul vostru :*. dau funda si like`uri :*

Răspuns Câştigător
| XAdeX a răspuns:

Ia-ti inima-n dinti si vorbeste cu el. lamureste toate astea pentru ca, tu daca pleci la tara 3 saptamani el are foarte mult timp sa iti faca iar faza cu tipa aia.
lamurreste treaba si cu tipa aia care se tot baga in seama daca tu chiar crezi ca baiatul meritabig grin
incearca sa il abordezi pe "iubitul" tau din mai multe perspective...adica ii zici intr-o zi: daca ai avea de ales intre mine si... ce ai alege? sau chestii de genul asta dar mai complicate sa il pui pe ganduri.
ps: crezi ca baiatul merita intr-adevar efortul asta? adica el ti-a stricat vacanta, acum cand mergi la tara poate face asta din nou. iti urez succes
ps2: stiu ca suna ciudat si o sa crezi ca sunt nebuna dar pune pe cineva sa vada ce face in cateva zile.2, 3

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Io cred ca trebuie sa il chemi undeva si sa vorbiti aman2 despre voi.Tu il iubesti si el te iubeste dar trebuie sa vorbiti serios si sa incetati joaca asta lasati aman2 de l voi si spune-i ca daca vrea sa fie cu tine sa o lase pe aia

| CandyES a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa-i zici cea ce te supara daca mai vrei sa fii cu el intr-o relatie parteneri trebuie sa fie deschisi uni cu alti asta conteaza foarte multwinking sa spunem ca asta este aza unei relati iar ea daca nu are baza numai are cum sa fie construie pentru ca oricum o sa cada. Du-te si spune-i tot ce ai pe inima ijn fata daca te iubeste o sa acepte se isi mai schimbe cat de cat din comportamnet dara daca vrea doar o joaca de copil o sa te lasa nici macar n-o sa-i pese de vorbele tale si daca o sa faca asa eu iti sugerez sa-l uiti de tot nu are rost sa versi lacrimi pentru o persoana care nu le merita si in plus iti mai si dovedeste astawinking.

| adaanda a răspuns:

Mai fetelor,nu inteleg de ce va lipiti de primul parazit care va iese in cale,zici ca nu ar mai fi alti baieti( de mii d ori) mult mai buni ca ei.Voi va incapatanati sa va legati de unii prosti, imaturi, care isi bat joc de voi si va baga o vrajeala si 2 minciuni si gata le-ati cazut la picioare.Da' proaste mai sunteti straight face Nu trebuie ' sa schimbi nimic la tine, pe ala trebuie sa il schimbi. Daca ar fi tinut la tine, nu ar fi fugit in bratele primei p care a vazut'0, sa te umileasca asa si toate batjocoririle alea, sa puna pe primul plan prietenii.etc

| elisarktis a răspuns:

Wow poti sa faci un film de 3 ore cu povestea chiar e lunga, dar stii ce sa faci? paii sa-ti zic eu iubirea o intalnesti de mai multe ori in viata si este de aia curata si de aia bazata pe minciuni spune-i prietenului tau asta si apoi intreaba-l cum crezi ca e a noastra in momentul de fata avand in vedere faptul ca ma mituiesti cu alta fata ca sa ne ****?

| pushi a răspuns:

Buna diiiia...stiu cum e am trecut si eu prin ce ai trecut sh u si eu sunt mai tupeista de felul meu sh i-am zis dc sta mai mult ca prieteni lui sh ca mine nu sh a doua zi ne-am intalnit sh iar statea ca ei sh m-am dus l el sh i-am zis "ori eu ori ei " sh am plecat sh a venit dupa mine sh mi-a zis ca eu sh de at era ca inainte asa ca du-te sh spune-i sh u l fel sh o sa vezi ce va face...

bafta :*

| XAdeX a răspuns:

Multumesc pentru fundita!