| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Care ar fi explicatia pentru care o fata frumoasa, cuminte si inteligenta, cu o prezenta atat de placuta, sa nu doreasca decat sa isi bata putin joc de fiecare baiat pe care il face sa o placa si sa vrea doar atentie, sa ii manipuleze? sa nu vrea mai mult cu niciunul, dar sa vorbeasca cu toti de parca ar vrea si cand vine vorba de ceva mai altfel sa zica "a nu ca suntem doar prieteni" si de ce pnm mai vorbesti cu mine atat? nu inteleg...ce placere nevinovata sa fie asta sa vrei sa ii faci pe toti sa te placa si sa stii ca nu vrei nimic cu niciunul? m-am indragostit de ea si am vazut de la inceput cum face, dar o iubesc enorm...si simt cum sunt un catelus si cum aproape rade de mine, mai orice baiat care ajunge sa o cunoasca gata o place. E o prefacuta, le da la toti exact aceleasi sperante ..hai sa fim sinceri, cine nu si-ar dori o fata atat de ok? "ok" = frumoasa si cuminte, numai ca se joaca cu sentimentele si numai ea castiga. Ma termina chestia asta si nu am sa o inteleg niciodata, nu pot renunta la ea, imi tot spune ca are nevoie de timp si de rabdarea mea. Toti, pana si mama, deci toti imi spun ca sunt un prost si ca mai exista alte fete pe lume. M-am certat cu cel mai bun prieten pe tema asta, mi-a zis ca o termin cu el daca mai vorbesc cu ea dupa ce imi facuse ea o faza nasoala si peste cateva zile eram pe hol la scoala cu ea si a iesit urat cu el. Sunt prost, nu?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca fata nu e atrasa de tine poate esti in zona prieteniei a ei in fapt cred ca mai multi baieti sunt acolo, faza e ca fata ti a dat seama ca vreti doar sex asa ca face si ia misto de voi

| Awam9abla a răspuns (pentru RAY):

Nu e vorba de asta deloc, eu sunt constient ca si daca i-as propune ea ar refuza categoric, nu e genul ala si nici eu nu sunt, e virgina, nu a avut nicio relatie niciodata si nici nu vrea fir-ar sa fie. avem 18

| Romanul86 a răspuns (pentru RAY):

Când ești în friendzona trebuie să îi faci în ciudă, să o domini, te asigur eu că o intrigi și o să își schimbe părerea despre tine.

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

Dar baiatul e deja indragostit de fata e disperat

| Romanul86 a răspuns (pentru RAY):

Eu, m-aș duce când e ea de față și aș da cicolate la alte fete și m-aș uita la ea și tot așa aș găsi chesti. Ar intriga-o auaua.

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

Ar fi si asta ceva, dar ea e frumoasa ar putea face si ea la fel

| Romanul86 a răspuns (pentru RAY):

Să facă, tu te joci așa cu ea ping-pong dar nu renunți trebuie să o domini. Dar nu trebuie să îți pese de ea trebuie să fi dur. Acuma dacă mai vrei ceva cu ea dacă nu NEXT. Tu nu trebuie să-i mai arăți că ai vreo slabiciune față de ea deci nu îți pasă de ea și o și provoci.

| anonim_4396 explică (pentru Romanul86):

Astea frumoase au un ego foarte slab, desi aratã bine stau cu schije de fete ori foarte grase ori mai slabe decât ele, doar pentru a se simti ele cele mai bunoace.
E clar ca le stârneste interesul chiar daca te bagi si pe una mai urâtã, o sa-i stârneasã interesul deoarece se simte nefolositoare, totusi nu trebuie chiar sa fi disperat cu flori si prostii doar trebuie ignorate cât mai mult, sa nu te prea bagi in seamã Cu ele, adicã ceva mai putin fatã de celelalte mai putin cu forme.
Le oferi atentie la cele mai putin frumoase intr-un grup si pe cele care vrei le folosesti doar pentru sex, asa ai ceva mai multe sanse.

| Freya1 a răspuns:

Sunt fete si fete.
Acuma eu nu invinovatesc pe nimeni deoarece nu stiu ce varsta are, si nici ce are in cap. Poate nu are experienta si se simte bine sa fie placuta, sau pur si simplu vrea prieteni dar voi vreti doar relatie.Acuma trebuie sa intelegi ca nu poti forta pe cineva sa te placa, si poatea ea la randul ei ti-a spus ca nu o sa fie nimic intre voi dar tu ai insistat atat de mult incat pur si simplu s-a saturat sa iti mai explice frumos si se comporta urat sa te indeparteze.Sau pur si simplu nu stie sa se comporte, sunt N motive pentru care ea se poate comporta asa dar acum noi nu avem de unde sa stim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele mai cuminti sunt cele mai rele, Oricum e si vina ta, pentru ca o lasi sa isi batã joc de tine, tu ai devenit prietenul ei daca I-ai fi dat de inteles ca vrei doar ceva Romantic si ce are intre craci, lãsând faptele sa vorbeascã nu ii ceri prin cuvinte ca un disperat, ca nu esti tu Brad Pitt sa accepte chiar asa.
Cel mai bine e sa sari la urmatoarea fatã, daca se intoarce ea la tine bine daca nu pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu zic ca nu, dar punete putin in locul uneia asa, chiar crezi cã nu iti va plãcea sa te joci cu niste disperati stiind ca fac orice pentru putinã pasaricã. Ce vreau sa zic este ca isi permite doar ce le permit ceilalti sa facã, pizdelor le place la fel de mult sexul ca noua, doar ca ele sunt ceva mai destepte, noi trebuie sa facem ceva pentru el, si dacã facem prea mult ca toti disperatii clar o sa ramânem blocuti si suntem manipulati, vor doar sa vada cât de mult ne putem injosi pentru o bucatã de pasaricã. Intotdeauna e atentia noastra versul pasarica lor, noi dam prima mânã daca nu primim inapoi si o dam si pe a doua, am pierdut.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Posibil, nu știu cine aș fi fost în corpul ăla laughing

| Romanul86 a răspuns:

Cred că e timpul să faci NEXT. Tu nu te-ai plictist de ea?
Nu o mai băga în seamă. Fă-i în ciudă. Fă-o să o roadă invidia că nu e cu tine.
Nu ești prost dar ea nu te merită ești prea bun pentru ea. Când o să își bată joc alți de ea o să își aducă aminte de tine, te asigur eu.

| VICTORTPURO a răspuns:

Am doar un lucru de zis, sa nu iti mai perzi timpul cu aceasta fata, nu merita si mai ales sa te injosesti in fata ei, sentimentele o sa treaca, la urma urmei toti care iti spun ca sunt alte fete au perfecta dreptate, deoarece nu vor sa te vada cu o fata care nu te respecta la celasi nivel cum o respecti tu, si nu are acelasi intentii ca tine, mereu cand vezi ca fata de care iti place nu impartaseste aceleasi sentimente ca si tine, nu mai merita sa mai faci efort mai departe, treci peste, de obicei unele din ele ajung mai tarziu sa le para rau ca au ratat sansa si o persoana care intr-adevar le pretuieste pentru sa zicem o dragoste nu doar pentru sex, sper ca te-am lamurit un pic, mult success.