| ACEofCARDS4 a întrebat:

Hei! Cred ca am o problema la penis.Pe langa faptul ca glandul nu se decaloteaza complet, pielea mai are si un anumit aspect ciudat.Va las o poza, si spuneti-mi va rog daca ati avut, sau daca stiti ce e. Vreau o anumita parere inainte de a merge la medic. https://i.imgur.com/8foqjyB.jpg

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste cu atentie raspunsul transmis unui alt baiat aflat oarecum in situatia ta. Multa sanatate! https://www.tpu.ro/......a-capului/

| RobertMoon a răspuns:

Stai liniștit, nu e așa grav, are aspectul ăla deoarece nu se decalotează, probabil îți va da medicul o crema sa te dai acolo care sa te ajute sa decalotezi, iar după va reveni la forma normala.

| RobertMoon a răspuns:

Eu când eram mic nu se decalota penisul și nu m-a operat sau ceva, mi-a dat cu crema acolo și gata.

| ACEofCARDS4 explică (pentru RobertMoon):

Si avea aspectul ala ciudat, penisul?

| RobertMoon a răspuns (pentru ACEofCARDS4):

Nu e un aspect așa ciudat, este roșu penisul deoarece interiorul vrea să iasă afară dacă înțelegi ce zic, nu se deschide pielea aia, o să îți dea doctorul cu crema daca este priceput și să îi zici de crema că ți-a zis cineva de asta sa nu te opereze decât dacă e ceva grav, deși nu cred, o să te dea cu o cremă și o să îți decaloteze pensiul și gata, ai scăpat, nu durează mult, doar că te doare puțin.

| ACEofCARDS4 explică (pentru RobertMoon):

Asadar unde ma duc, si ce costuri crezi ca ar implica, daca imi poti spune orientativ?

| RobertMoon a răspuns (pentru ACEofCARDS4):

Te duci la medicul de familie, iar acesta îți va da trimitere la un medic care se ocupa cu lucruri de genul, nu știu cât costă, daca ai card de sănătate e gratuit, eu când am pățit asta eram copil, nu exista card de sănătate etc.

| ACEofCARDS4 explică (pentru RobertMoon):

Bun, si daca sunt la facultate, cum fac? Ca medicul de familie este in judetul de unde am venit, dar invat la Cluj.

| teo530 a răspuns:

Nu am văzut niciodată așa ceva niciodată.Îmi pare rău.Mai bine consultă un medic.

| ACEofCARDS4 explică (pentru teo530):

Unde ma pot duce, pentru un consult gratuit, avand in vedere ca sunt stundent si medicul de familie e in alt judet decat cel in care studiez?

| teo530 a răspuns (pentru ACEofCARDS4):

Habar n-am

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Vorbeste cu cineva de acasa sa iti ia o trimitere si poti merge la medic, un consult mai mult de 100 lei nu este, dar din ce vad...pare a fi o boala cu transmitere....nu vreau sa vorbesc prostii, dar nu e ok