| anonim_4396 a întrebat:

Hei! big grin
Am nevoie de un prieten, si am descoperit pe un baiat de la bloc, care intr-o zi imi tot zambea, se uita la mine, etc... happy
Cum sa intru in vorba cu el? puppy dog eyes Sunt cam timida, si nu astept sa vina el la mine pentru ca nu o sa se intample, el este timid ca mine laughing
FUNDA la cel mai bun si util happy raspuns :*

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Astea sunt prostii, daca iti place de cineva, poate sa stea si in bloc cu tine si la 5, si la 10 si la 1000 de blocuri departare. De parca asta ii important ca afla lumea ca ai fost cu un baiat. Wow, mare chestie, de parca ai fi prima, sau ai face ceva anormal. Doamne! Asa, acum revenind, ar trebui sa ii cauti facebook-u, ii dai cerere, ii dai un like, un comment ceva si dupa intri in vorba cu el, gasesti tu momentul, o sa vezi. Dupa ce vorbiti un pic pe fb, faceti schimb de id-uri si asa mai departee. Sauuu, poti pur si simplu sa intri in vorba cu el, cand il intalnesti, sa-l intrebi absolut orice iti vine, dar dat fiind ca esti timida, nu prea merge. Sauu, daca zici ca sunteti o gasca mai mare, probabil aveti ceva prieteni comuni, gaseste-i, vorbeste cu ei si spune-le sa va faca cunostintaa. Lasa timiditatea la o parte, dar nici nu-i arata ca esti disperata si dupa ce ai facut primul pas si incepeti ca vorbiti, te opresti si astepti sa il faca el pe urmatorul, pana la urma el e baiatul. Baftaa;*

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fereste-te de relatii cu baietii din bloc. Atunci cand relatia se va rupe, tot cartierul va sti ce ati facut voi si nu numai.

| LittleB124 a răspuns (pentru neutrino):

Nu e chiar asa aproape de blocul meu, adica eu stai intr-un cartier de blocuri si el in altul big grin Dar vine la blocul meu la ceilalti copii pentru ca aici suntem o gasca mare laughing Am mai avut o relatie cu un tip de la blocuri si a durat 3 luni laughing Nimeni nu a stiutwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca si el e timid, atunci du-te si vorbeste cu el.
Saluta-l si prezinta-te. Apoi, intreaba-l mai multe lucruri despre el: la ce scoala e, ce profil, cati ani are etc.
Cere-i ID-ul de mess, "pentru a pastra legatura".kiss
P.S: Cred ca te place dupa cum l-ai descris tu, deci nu mai astepta sa ti-o ia alta inaintebig grin
Oricum, incercarea moarte n-areoh go onbig grin
Bafta!kiss

| RammsteinHH a răspuns:

Fa rost de fb, id lui si vorbeste cu el.

| marian9313 a răspuns:

Daca vrei sa te bagi in seama cu el lasa timiditatea deoparte ca pana la urma ce-ai de pierdut? nimic doar de castigat deci...u alegi.