| cary a întrebat:

Dragii mei am si eu o intrebare! am cunoscut de curand un baiat, imi place de el foarte mult dar este o problema...este cam timid, si eu sunt timida dar nici chiar asa...cum sa fac sa nu mai fie as, vreau sa aiba incredere in mine si sa nu mai fie asa de retinut!
astept raspuns de la voi!:*

Răspuns Câştigător
| miha<3 a răspuns:

Pai daca zici ca e asa de timid ai putea sa faci tu primul pas trebuie sa iti iei inima in dinti si sa faci primul pas.Nu ajungi nucaieri cu timiditatea daca vrei sa ai succes trebuie sa fii mai sigura pe tine! fa tu primul pas si apoi vezi cum reactioneaza(eu zic ca va fi mult mai bine si nu va mai fii asa de retinut deoarece sa va simti dator pentru.ca tu ai facut primul pas)
succes
by crissu_crazykisskiss

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Draga mea, crede-ma ca trebuie sa stii ce vrei. Tie nu iti place un baiat timid dar gandeste-te ca si un baiat trebuie sa te suporte timida. Relatiile acestea timid - timida merg dar trebuie sa stii ca sigur vrei asta. Trebuie sa va obisnuiti unul cu celalalt si incet incet o sa prindeti curaj. Inainte de toate sa nu fie monotonie. Incearca sa preiei tu fraiele cand vezi ca el e intr-o pasa mai proasta sau nu are nici o idee. Nu iti va parea rau. Cu timpul o sa vezi ca o sa te bucuri. Un baiat timid poate ajunge indraznet dar unul indraznet nu il poti intoarce sa fie timid. Totul tine de ce vrei tu. Chiar tii la el? Daca da, o sa scapati impreuna de timiditate. O sa vezi. Arata-i ca tii la el si iti va arata si el. Fii inventiva si va fi si el. Totul depinde de tine si de ce vrei. Succes!

| Butsilee a răspuns:

Fa tu primul pas happy ca nu patesti nimic laughing Asa am patit si eu rolling eyes si a fost bine ce pot zice si dupa aceea majoritatea baietilor fac si ei un pas thinking si tot asahappy si daca iti petreci timpul si el, vorbesti cu el, tii legatura, sms si chestii din astea o sa aiba incredere in tinewinking dar mereu trebuie timp ca sa castigi increderea thinking de exemplu 1 an sau mai putin de obicei thinking

| Sadiss a răspuns:

Hmm. incearca sa faci ceva minor care sa il afecteze. eu stiu. ceva complimente. dar sa nu insisti prea mult. dupa aia poate crede ca iti bati joc de elhee hee.
poate o sa isi dea drumu singur daca nu incearca sa faci tu un pas mai maare dupa cum spune crazy_girl
Luuuck. sper sa reusesti :*

| babyblue_8473 a răspuns:

O sa-ti ia ceva timp ca el sa prinda incredere in tinehappy. In fond, tot ce ai tu de facut este sa ii demonstrezi ca il accepti asa cum este, iar pe parcurs, dupa ce va intalniti de cateva ori fi sigura ca se va schimba si atitudinea lui fata de tine.
Ai rabdare! :*

| irene4ever a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el. stiu ca toti zic asa, dar chiar ajuta. comunicarea poate darama timiditatea. gaseste un subiect comun, un hobby comun sau o simpla disutie despre vreme ajuta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gya vorbeste si u deschis cu el spune-i cal iubesty