| Mirunasss a întrebat:

Hei, de ceva timp îmi place de un coleg de clasa însă nu știu cum să îmi dau seama daca e reciproc. Sunt momente când mi se pare că e reciproc dar și momente când parcă suntem doar prieteni. Vorbim destul de mult în fiecare zi, la școala petrecem majoritatea timpului împreună,râdem,glumim,uneori când rade la o gluma se uită la mine, de la un simplu mesaj ajungem să vorbim o grămadă de lucruri și multe altele. Lucrurile acestea mă fac să cred că ar putea fi reciproc dar nu știu ce să cred. Daca se poate să îmi spuneți ce credeți e reciproc sau e doar in capul meu toată situația asta

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sunteti colegi de clasa, inseamna ca va cunosteti suficient de bine incat la un moment dat sa-i spui ca ai dori sa discuti cu el intr-un mod mai serios ceva mai aparte si din acest motiv ii propui sa iesiti la o plimbare doar in 2. In functie de ceea ce iti va raspunde la invitatia ta, sau de comportamentul pe care-l va afisa, iti vei da seama cam care ii sunt sentimentele fata de persoana ta. Nu este deloc deplasat ca tu sa fii cea care porneste ''atacul'' si conduce si ''ostilitatile''. Bafta. Mult succes!