| RPA09 a întrebat:

Hei. Deci am o situatie mai aiurea. Am 17 ani si prietena mea 18. Ea e in a 12-a, eu in a 10-a. Suntem la acelasi liceu. Am aflat de existenta ei anul asta cand mergeam spre casa si prin niste prieteni comuni (o fata cu care am fost in generala care e a 9-a la acelasi liceu si un coleg de al ei care e fratele prietenei mele). Nu aveam atractie pentru ea si imi spuneam ca nu e nimic, dar intr-o zi a venit si fratele meu cu noi si o facea sa rada si muream efectiv de ciuda. De atunci am inceput sa ne apropiem. Pana la balul bobocilor ne-am apropiat de a fi un cuplu, iar la bal ne-am sarutat. De la bal in colo toti ne intreaba cand ne vad daca suntem impreuna, iar ea spune doar prieteni.

Intr-o zi, un coleg imi arata o poza in care se presupune ca ar fi prietena mea cu alt baiat. La o saptamana dupa asta, am mers in oras dupa ore si am batut un mic apropo si i-am spus de poza. Ea a spus ca nu mai are pe nimeni. In iesirea aia am ajuns la servici la mama si le-am facut cunostinta. Acasa mama mi-a spus ca ii fug fetei ochii si dupa alti baieti.

Vineria de dupa craciun am mers la ea acasa si, din 7-8 ore cat am stat la ea, cred ca 2 am vorbit. In rest ne-am sarutat. Si saruturi ca credeam ca o sa fie ceva mai mult, dar ne opream.

Nu ma plang, ca nu vreau ca totul sa se rezuma la sex si dupa sa se termine.

M-am indragostit de ea, dar nu stiu ce sa cred. O sa dureze sau e doar de moment pana incepe ea facultatea? Si credeti ca ma inseala? Adica poza aia e reala?

Răspuns Câştigător
| FT9CR7 a răspuns:

Frate am avut si eu multi prieteni gelosi de relatiile mele, in aceeasi manera incercau sa ne desparta, spunind ca a vazut-o cu altii sau ca eu fac tot ce spune ea ( ca si cum as fi ciinele ei, sau ca ea se joaca cu mine ) savureaza momentul cu ea si nu asculta tot ce spun altii, e mereu asa, in poza data ai vazut fata ei, haine, complectia feti, culoarea parului... analizeaza fiecare detaliu. Daca e ea las-o, ca pe planeta aceasta sunt multe curve.

6 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Greu de zis. Apropo, ea te trateaza cu superioritate si pare mult mai versata din cauza varstei?

| RPA09 explică (pentru Lawliet14):

Nu. Dar cum am spus. Parte practica suntem impreuna, parte teoretica suntem doar prieteni. Asta ma intriga. E doar de plictiseala toata povestea sau e ceva pe bune pentru ea?

| Lawliet14 a răspuns (pentru RPA09):

Iti propun momentan nici macar sa nu faci nimic. Nici macar sa te chinui sa o faci sa se indragosteasca mai mult de tine avand un comportament altfel. DAR sa faci ceea ce faci tu intr-o relatie, sa lasi sa curga lucrurile de la sine si sa te distrezi si tu. Sa te bucuri de situatie, vezi tu cum evolueaza in cateva saptamani, luni, pentru ca momentan relatia este foarte necoapta. Psihologic vorbind, s-ar putea sa te lase dar nu o va face acum daca o va face ci in vara. Insa daca se infiripa ceva puternic, cine stie... Sper doar sa nu fie suta la suta ocupata cu bacul! tongue Deci profita cat mai poti inca. happy Daca nu te lasa in urmatoarele 2-3, nu cred ca te mai lasa cel putin pana pe finalul verii. tongue Sfatul meu e sa nu o stresezi acum pentru ca nu e un moment bun.

| Alexandr a răspuns:

Sa stii ca fetele nu mai sunt ce au fost! E probabil ca fata sa mai fie cu cineva, dar nimic nu e sigur! In plus fetelor nu le prea place sexul din teama sa nu ramana insarcinate si ca baiatul sa le paraseasca dupa!

| RPA09 explică:

Nu asta imi e intentia.

Răspuns utilizator avertizat