| AndaM a întrebat:

Hei! Exista riscul de a ramane insarcinata avand in vedere faptul ca nu am folosit prezervativ cu prietena mea, ejaculand aafara, Mai exact secretia poate avea un rol periculos? Mentionez ca prietenei mele nu i-a mai venit menstruatia. Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| AriannaAri a răspuns:

Da pentru ca, chiar daca tu ai ejaculat afara, exista si acel lichid preejaculator care poate sa contina spermatozoizi.
Spune-i prietenei tale sa faca un test de sarcina.

1 răspuns:
| LeontinAndrei a răspuns:

Dupa cum a spus si Arianna, da, poate ramane insarcinata datorita acelui lichid.

Sfatul meu ar fi bine sa puneti mana pe niste manuale de biologie si sa invatati ce inseamna reproducerea, care sunt bolile cu transmitere sexuala si toate acele informatii si cel mai important lucru... PROTEJATI-VA!