| throwawayacc8 a întrebat:

Rog seriozitate si fara luare in deradere, neavand pe cineva sa ne invete despre toate aceste lucruri (inclusiv scoala fiind inutila in aceasta maniera).
Uitati treaba: astazi m-am vazut cu prietena mea, dintr-una in alta am ajuns sa ne "distram" cum s-ar putea spune. Ea mi-a oferit sex oral (nu am ejaculat), insa a scuipat lichidul preejaculator in mainile mele, eu stergandu-ma dupa aceea pe un servetel. Dupa aceea am continuat eu, inserand un deget in vaginul ei. Tin sa mentionez neaparat, penisul meu nu a facut contact cu vaginul ei. Abia mai pe seara ne-au venit fricile in legatura cu ce tocmai am facut (frici legate de o sarcina absolut nedorita).
Acum, intrebarea vine: Poate ramane insarcinata din cauza a ceea ce am facut, avand in vedere ca a fost doar lichid preejaculator, amestecat cu saliva ei si avand in vedere faptul ca m-am si sters? Nu sunt sigur daca era in perioada fertila.
Din nou, doresc doar seriozitate.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, lichidul pre-ejaculator NU avea sperma fiindca nu ejaculasesi, deci nici o sansa sa contina sperma.
Apoi, orice contact al spermei cu aerul sau mainile, o omoara, asadar este imposibil sa poti baga sperma in vagin de pe mainile murdare si sa lasi fata gravida.

Inca ceva extrem de important: o fata poate ramane gravida numai daca intruneste 2 conditii;
-numai daca are sex vaginal neprotejat
- si ea este in perioada fertila (a ovulatiei).

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am totusi o curiozitate, cati ani ai tu si prietena ta?

| throwawayacc8 explică (pentru Violleta2022):

Ea a facut deja 17, eu mai am 3 luni pana fac 17.

| mihai69 a răspuns:

Nu e panică; nu are cum să rămână gravidă în felul acesta.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, iubita ta nu poate sa ramana gravida.

| ywar a răspuns:

Hai ca va invat eu sa faceti treaba. La mine tariful pe minut 15 euro.
Nu ai nicio cunostinta despre sex si tu te apuci de una alta. Parintii tai stiu?