| bombonika1799 a întrebat:

Hei,in ultimul timp sunt super confuza, sper ca ma puteti ajuta voi...mai de mult am stat cu un baiat la care am tinut extrem de mult,dar m-a inselat si ne-am despartit,un timp n-am mai vorbit,dar ne-am impacat si am ramas prieteni, de si eu inca simteam ceva pentru el si incercam sa-l uit.acum cateva zile colega me mi-a prezentat un baiat, dragut, cu care in prima seara m-am imprieteniit foarte bine. ziua urmatoare a vrut sa imi aduca un buchet de flori..am vorbit cu el singuri si mi-a spus ca nu a putut sa doarma din cauza mea,ca se gandeste non-stop la mine de cand ne-am cunoscut si ca sunt singura fata care l-a facut sa simta asa ceva,se comporta atat de dragut cu mine,cum nimeni n-a mai facut-o, m-a intrebat daca vreau sa stau cu el si am zis da dupa mi-a zis ca ma iubeste..acum ce sa fa ca inca ma mai gandesc putin la fostul, dar incep sa simt ceva si pentru el ceva..nu vreau sa-l folosesc ca sa uit de celalalt pentru ca chiar nu vreau sa-l ranesc.ce ati zice sa fac in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Deci sa fi cu baiatul asta. Normal ca esti 'obsedata' putin de celalalt! Dupa cate ai suferit, cine nu ar fi? In plus, il compari pe acesta cu fostul : cat de dulce e acesta fata de celalalt, cat de nu stiu cum e acesta fata de celalalt...etc. Deci e in regula, e normal sa te gandesti la ostul, doar faci comparatie, acum esti mult mai vigilenta. Anormal ar fi sa nu te gandesti la fostul.
Ce sa faci in situatia asta? Pai ce oare sa faci? TE bucuri de viata, esti tanara si frumoasa, profiti din plin! Deci stai cu acest tanar, dar asta nu inseamna ca tu nu ai voie sa ai vreo initiativa! Decat sa patesti cum ai patit cu celalalt, cu asta fi vigilenta, ai grija, fi pe faza si totul va fi bine!
Daca toate merg frumos, poate ar trebui de pe acum sa te gandesti ce cadoul de Valentine's sa ii dai big grin
Trebuie sa recunosc, te 'invidiez' putin! Ce noroc ai tu! Ce baiat de nota 10 ai! Acum sa nu cumva sa il lasi sa iti alunece printre degete!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa-te iubita.

| Dennisz a răspuns:

Dupa parerea mea, nu ai cum sa iubesti pe cineva dupa doar 24 de ore.(parerea mea)
Daca "iubirea"lui pentru tine este chiar adevarata, dar simti ceva pentru fostul, eu zic sa lasi timpul sa le rezolve.
Daca fostul nu te mai baga in seama, nu-i mai pasa, este clar ca nu mai simte nimic pentru tine.In cazul acesta, poti sa-i dai o sansa acestui baiat.
Iti vei da seama singura ce ai de facut, daca lasi timpul sa mai treaca putin.

| Cipprik a răspuns:

In situatia asta, mergi mai departe. Fostul dupa cum ai zis si tu, este doar amicul tau acum. Trebuie sa treci peste si sa incerci sa ai o relatie cu tipul cel nou. Nu vreau sa fiu rau, dar faza cu iubitul e scoasa din basme. Abia v-ati cunoscut. straight face Da-i totusi tipului o sansa, vezi cum te acomodezi cu el, si o sa iti dai seama pe parcurs ce este de facut, daca ramai cu el, sau te intorci la fostul (desi greu de recomandat dupa ce te-a inselat).