| Anonim67 a întrebat:

Hei stiti ca e o vorba ceva d egenul: nu te duci in alta parte daa ai tot ce iti doresti deja langa tine.
stie cineva cum e exact?
ofer fuunda celui mai rapid raspuns.

4 răspunsuri:
| DinGri77 a răspuns:

Nu te duci in alta parte daca ai tot ce iti doresti deja langa tine este un fel sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard...

Răspuns utilizator avertizat
| DinGri77 a răspuns (pentru Anonim67):

Nu prea imi dau seama ce vrei tu de fapt, ca nu am auzit niciodata de o zicala sa sune apropiat de ce ai spus tu... si nici google nu a auzit! tongue

| Simona020 a răspuns:

Afirmatia mi se pare corecta, asta in cazul in care toti oamenii gandesc ca mine. Daca ai tot ce ai nevoie langa tine, ce rost mai are sa mergi in alta parte sa cauti acele lucruri? Dar depinde in ce consta acel "tot ce iti trebuie". Poti sa ai tot ce iti trebuie langa persoana iubita, acasa, in familia ta etc. Banuiesc ca tu te gandesti intr-o relatie de cuplu.
Oamenii sunt vesnic in cautarea confortului si a satisfactiilor personale. Intr-o relatie de cuplu cerintele graviteaza in jurul afectiuii, iubirii, respectului, intelegerii, caldurii sufletesti, sexului, uneori chiar si in urul banilor. Sunt o multime de lucruri de care are un om nevoie, cert e ca e putin mai greu sa gassti absolut TOT ce ai nevoie la o singura persoana, DAR atata timp cat gasesti lucrurile de baza, care sunt pe primul plan in cerintele si asteptarile tale, e de ajuns cat sa ramai acolo.