| Ingerfararipi333 a întrebat:

Hei! Sunt fata, peste cateva luni implinesc 18 ani si inca sunt virgina. Credeti ca e un lucru naspa? Adica alte fete de varsta mea sau chiar mai mici. rolling on the floor si parca nu simt nici dorinta de a o face. Oare am o problema? Iubit am avut, dar mi-am dat seama ca doar voia sa profite de mine si m-am despartit de el pentru ca nu sunt proasta lui. Ma gandesc foarte mult la consecinte si la cat de responsabila trebuie sa fiu daca imi incep viata sexuala. Voi ce credeti? Am eu o problema? rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Ion2019 a răspuns:

In primul rand felicitari ca esti virgina pana acum la 18 ani. Ar trebuii sa fi mandra ca esti. In ziua de azi rar gasesti fete virgine de la 16 ani in sus. Virginitatea unei fete e un cadou dat doar persoanei iubite. Asa ii demostrezi iubitului tau ca il iubesti si ca te ai pastrat "curata" numai si numai pentru el.

Eu cand am inceput viata sexula cu iubita mea, ca barbat am fost ft mandru sa aflu ca iubita mea e virgina si m-am simtit gen: Ma fata asta o mai vb si cu alti baieti da uite ca mo respectat si si-o dat virginitatea cuiva cui merita cuiva care o iubeste si nu o batjocureste. Inca sunt cu ea si peste 2 luni ne casatorim.
Asa ca felicitari ca esti virgina si cauta acel bajat care nu iti vorbeste de sex din primele 2, 3, 4 luni de relatie. Cauta un baiat care sa iti dai tu seama ca te iubeste si ca nu e un actor al iubiriii care vrea doar viriginitatea ta. Cauta un baiat care ar fi in stare sa astepte dupa sex pana cand vei dori tu sau pana la casatorie. Eu am asteptat dupa iubita mea ft mult si nu am vrut sa creada ca vreau doar sex si acum e convinsa ca nu vreau doar asta. Si sunt sigur ca o fata ar fi ft dezamagita sa afle ca iubitul ei vrea doar chestia aia. Virginitatea mai e un lucru ft pretios. De fapt cel mai pretios cadou dat unui baiat care te merita si te iubeste asa cum esti si nu isi bate joc. Unele fete isi vand virginitatea pe milioane de euro. Deci bravo si bafta!?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce crezi ca virginitatea, ar fi naspa?
Chiar ti se pare o povara sa fii intacta?
De ce nu te gandesti mai bine, ca nu ai intalnit un barbat care sa te iubeasca si sa te merite, caruia sa i te daruiesti cu trupul si sufletul, in acelasi timp?!
Esti inca micuta, ai doar 18 ani si o viata inainte, sa scapi de virginitatea aia.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pana in prezent ai procedat perfect atat etic cat si moral. Viata este lunga si ca atare vei avea timp sa faci tot ceea ce iti vei dori la momentul considerat de tine a fi cel potrivit. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iubești pe cineva? Viața sexuală înseamnă iubire, nu sex. Ce fac altele și de ce e treaba lor.

| LoveSleep a răspuns:

Aoleu. În primul rând, probabil ești urâtă. Nu are continuare asta, e doar o presupunere. Ce-ți spune maică-ta nu se pune.
În al 2-lea rand, pe lângă că e destul de nașpa prima, ai și alte probleme. Ai venit aici să vomiți porcăria asta doar să-ți spunem noi că faci ceea ce trebuie, că ești diferită și asta e bine, că bla bla bla, de parcă faptul că ai fi sau nu virgină te-ar face specială în vreun sens. Dacă nu vrei să faci sex, nu face sex, de ce trebuie să ne ceri nouă părerea?
În al 3-lea rând, evident că i-ai dat fundă celui care te-a lins în fund cel mai mult, chiar dacă omul e total pe lângă viața asta.
În al 4-lea rând, primești complimente de la copii de 13 ani cum e Sebastian, care știu ei că e bine să fii virgină până la căsătorie că așa au auzit la biserică. Și mai știu ei ca nu știu ce tipă a infectat sute de băieți cu HIV că nu știa că are. Sute, ești nebun? Era Mia Khalifa cumva?

Tipele astea care sunt virgine și vor să țină de chestia asta cu prețul vieții sunt atât de nesigure pe ele încât cred că prin asta, au și ele ceva special. Nu contează câ îți începi viața sexuală la 15 sau la 30 de ani, contează s-o faci când ai tu chef.

Și nu ai avut niciun prieten, probabil ați vorbit puțin prin mesaje și te-ai speriat când a pomenit cuvântul sex și acum ai înflorit puțin să pari mai badass, motiv pentru care ne distrugi si cu " rolling on the floor "

Hai că ți-am spus mai multe lucruri despre tine decât spune faptul că aștepți validări și aprecieri de la alții ca să te simți și tu specială.

| Ingerfararipi333 explică (pentru LoveSleep):

Hai mars si ai grija de viata ta! Prostule/proasto care esti. nu mai sa comentezi stii, iesi in ma#ta

| LoveSleep a răspuns (pentru Ingerfararipi333):

Acum știm și de ce ești virgină.

| Sofer a răspuns:

Tot o vei pierde la un moment dat. Nu ai dorinta sa te babardesti sa simti placerea sau macar masturbation power rolling on the floor)

| Goete a răspuns:

Nu ai nici o problema, daca nu ai gasit persoana cu care sa faci sex.
E o responsabilitate si trebuie sa te protejezi, dar daca gasesti persoana potrivita, vei dori sa o faci.
Pana atunci, singurul lucru e ca anii trec si pierzi una din cele mai mari placeri ale vietii. Bineinteles ca daca sari sa o faci cu oricare, poate sa nu fie deloc o placere daca nu e atent cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O problema sigur ai dar nu e legat de virginitatea ta. Eu nu prea cred că voia el să profite de tine, daca chiar voia el să facă chestia asta atunci se despărțea el de tine, nu tu de el. zicea bai uite fata asta nu vrea și trec la următoarea. Da sigur tu nu ești prosta lui, doar ai făcut o alegere prosta pentru că te-ai pus într-o relație cu el.

| Dragosdoar a răspuns:

Nu cauta o fata. Masturbeazate si stai fara griji, fa-o de 3 ori pe saptamna de preferat. Masturbarea e BUNA. Uita-te la filme, mananca mancare buna.lala etc

| Bariel a răspuns:

Nu, esti doar o persoana inteligenta.Multe adolescente(minore) isi incep viata sexuala deoarece cred ca e "cool". S au sunt defavorizate si nu sunt primite in anumite grupuri daca nu au facut sex, fie sunt manipulate de baieti care vor sa profite de corpul lor, apoi devine o obisnuinta si o fac din ce in ce mai des cu m ai multi baieti pentru ca sunt foarte tinere si nu se pot controla. Era un caz l a mine in oras in care o adolescenta a infectat sute de baieti din orasul meu cu hiv ea nestiind ca este infectata

| Nshbsjwjihcwu a răspuns:

Este perfect normal ce simţi dar fă cum crezi tu că este cel mai bine nu te grăbii şi nu te uita ce fac alte fete uite tu punând întrebarea asta e un semn de maturitate şi gândeşti bine dar ţine minte că băiatul cu care vei face asta îl vei ţine minte toată viaţa.Nu este o problemă vârsta ta că ai 18 ani înseamnă că eşti matură şi că gândeşti bine această,, responsabilitate" ţine de faptul că trebuie să te protejezi ca să nu ai,, surprize" înrest va fi bine dar nu te grabi să scapi de ea oricum primele dăţi va fi naşpa până vei vedea cum stă treaba şi chestii şi te va durea un pic dar acum depinde eu te sfatuiesc sa nu te grabesti si prin asta nu inseamna ca ai o problema sau ca esti ciudata.Bafta!