| Ionut524 a întrebat:

Hei TPU, acum 5 ani am avut o operatie de fimoza,in care mi, a fost taiat preputul tocmai pentru decalotare, acum am 14 ani,dar tot nu se decaloteaza, încă, e normal? Mă masturbez normal, fara durere si nici scrotul nu mi-e inflamat.si încă ceva...in urma operatiei mi-a ramas in jurul scrotului o piele urata, care atârnă, inestetică, se poate îndepărta prin operație sau dispare odata cu cresterea penisului? Vreau sa imi incep viata sexuala dar mi-e rusine cu penisul meu.Mersi

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca operatia de indepartare a afectiunii existente adica a fimozei a fost NEREUSITA/PROST EXECUTATA fiindca asa reiese din descrierea ta. Operatia de indepartare chirurgicala a unei portiuni de preputiu NU are absolut nicio tangent cu scrotal si nici cu aspectul acestuia. Fiindca ai afirmat ca penisul tau nu poate fi decalotat in stare erecta demonstraza ca ar fi necesara o noua interventie chirurgicala insa de data aceasta operatia sa fie efectuata de catre un medic urolog specialist. Multa sanatate!

| alexandruanghel a răspuns (pentru corbulalbrosu):

V-ati gandit ca poate nu mai are deloc preput, si el nu stie?

| Ionut524 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai bine, și de pielea aia inestetică cum scap?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Iti poti incepe viata sexuala, dar daca te doare trebuie sa te opresti pentru ca se pare ca operatia nu a reusit.