| Giulia97Anna a întrebat:

Acum cateva zile am primit cerere de prietenie de la fostul.Faza este ca nu am mai vorbit cu el de aproape doi ani laughing.M-a inselat si nu am vrut sa mai am vreo legatura cu el. Timp in care el ma cauta.Si totusi pentru o perioada m-a lasat in pace.Intre timp am iubit cu care sunt impreuna de un an si 11 luni aproape.
Fostul acum un an si ceva a spus niste lucruri total neadevarate despre mine.Si au inceput sa circule fel de fel de barfe despre mine.Aia a fost ultima picatura! I-am dat block.Si acum are alt cont.Si pe langa faptul ca mi-a dat cerere(pe care nu i-am acceptat-o)mi-a zis si ieri "la multi ani"fiind ziua mea.Nu i-am raspuns. Faza ciudata este ca tot pe fb si tatal lui mi-a zis la multi ani, dupa 2 ani in care nu am mai vorbit cu el sau mama lui.Insa tot ce-mi doresc este daca ma vede pe strada sa nu intre in vorba cu mine.Nu e ciudat? Crede-ti ca urmareste ceva?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Probabil se simte mizerabil si nu si-a mai gasit pe nimeni care sa fie ca tine si acum regreta ce ti-a facut.Incearca sa te recucereasca.Nu`l baga in seama si spune`i ca nu vrei sa mai ai de`a face cu el.

| Giulia97Anna explică (pentru WaterDrop):

Nu are cum.Inca mai este cu fata aceea cu care m-a inselat.Eu cred ca o iubeste.

| WaterDrop a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Naa, doar a ajuns in acel punct in care s`a plictisit de ea si acum cauta o scapare.Stie ca a fost primul tau iubit si nu ai cum sa-l uiti atat de usor si testeaza terenul sa vada daca l`ai primi inapoi.

| WaterDrop a răspuns (pentru Giulia97Anna):

P.S: Uneori, desi doua persoane sunt impreuna, nu inseamna neaparat ca mai exista iubire intre ele.Pot fi multe alte motive pentru asta.

| Giulia97Anna explică (pentru WaterDrop):

Sa testeze in continuare..ca degeaba.

| Giulia97Anna explică (pentru WaterDrop):

Sincer,m-am gandit si eu la aceasta varianta.Dar daca vede ca nu mai sunt interesata de el + ca am prieten, ar trebui sa-si vada de viata lui.

| WaterDrop a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Probabil este mai slab din punct de vedere psihic si nu`si poate scoate asta din gand. Evita`l si daca nu se potoleste si te agreseaza pe strada, politie si ordin de restrictie.

| Giulia97Anna explică (pentru WaterDrop):

Nu prea cred ca ar fi el in stare de asa ceva.Este un las.Si a demonstrat acest lucru pentru ca mereu cand ma vedea in public pe mine si iubitul meu ne ocolea. Dupa ce a spus acele barfe despre mine, ne-am intalnit intamplator. Iubitul meu a vrut sa se duca la el sa vorbeasca.Dar el a fugit ca un las ce e.Deci,nu cred ca este el in stare de asa ceva.

| WaterDrop a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Atunci doar ignora`l si bucura`te de viata.Cel mai bun lucru pe care il poti face.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani pentru ieri...

| Biu009 a răspuns:

Daca ai nevoie de cineva care sa il ia la bataie seara pe strada contacteaza-ma laughing

| Giulia97Anna explică (pentru Biu009):

O sa tin minte oferta! laughing

| gabi3030 a răspuns:

Probabil te iubește și-i pare rău, e posibil să mai ții și tu la el. e o poveste la urma urmei (una frumoasă, dacă își place să citești cărți, "ce ne spunem când nu ne vorbim"), de ce nu vorbești cu el. fii bărbată tongue sfatul meu. Dar dacă-ți iubești mult actualul explică-i și lui, și vorbește și cu fostul.

| Giulia97Anna explică (pentru gabi3030):

Da sigur ma iubeste... laughing Ce-i drept a fost primul meu iubit.Dar perioada aceea a fost de cosmar cat timp am fost cu el.Cat despre sentimentele mele pentru eu.ei bine sunt moarte.Imi iubesc actualul iubit.