| Nimeni99 a întrebat:

Hei, TPU!
Acum ceva timp, m am imprietenit cu un baiat, dupa un an ne am decis sa fim impreuna. Cand eram prieteni mi a spus ca ii place de alta fata, pe care eu nu o cunosc. Acum, fata aceea pe care eu nu o cunosc ii trimite inimioare pe whats app, iar atunci cand am vrut sa ma uit in conversatia cu ea (in gluma) prietenul meu a reactionat foarte urat. Ideea e ca am suferit enorm in ultimii ani, din celelalte relatii, el mi a spus ca a avut o stare nasoala in ziua aia si de aceea a reactionat asa si mi a zis sa vorbesc cu fata aia daca vreau, ca el nu are nici o treaba cu ea. Inteleg ca ea ii da inimioare, nu el, dar sunt o persoana geloasa si sincer nu as vrea sa vorbesc cu ea pentru ca nu vreau sa fiu o disperata si nici nu stiu ce sa ii spun. Simt ca sunt obosita, nu pot sa lupt pentru el si stiu ca poate sunt prea geloasa sau exagerata.

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Daca il placi, si i`ai spus deja asta, iar el te place la randul lui, nu ai de ce sa fii ingrijorata. Daca nu`ti controlezi gelozia si exagerarile, il poti pierde de tot mult mai rapid asa decat daca ar pleca el cu ea. Daca te iubeste va sta cu tine.Impaca`te de pe acum cu ideea ca poate nu sunteti facuti sa fiti impreuna pe veci, va fi mai usor pe viitor daca el va pleca.

| Pilatec_Paulina_Elena_1995 a răspuns:

Esti cam exagerată. Eu nu as face asa pentru un putoi nici in ruptul capului. Daca fata aia vrea sa i trimita inimioară sa i trimita dar tu nu trebuie sa i mai dai lui atentie. Odată ce te vede ca il bagi prea mult in seama la un moment dat te va însela doar ca sa ti facă in ciuda. Dupa parerea mea nu cred ca ai dupa ce sa suferi pentru ca toți băieții sunt la fel, iar daca te iubeste cu adevarat nu ar face asta.
FUNDA?