| Andrea97 a întrebat:

Hei TPU happy
Acum doua saptamani am ramas cu iubitul meu sa vedem un film, am inceput sa ne sarutam si apoi m-a intrebat daca sunt pregatita (sper ca intelege-ti la ce ma refer, eu fiind virgina), l-am rugat sa mai amanam si a fost de acord si ne-am petrecut seara uitandu-ne la film sarutandu-ne si razand.
Dupa o saptamana de la intamplare am mers din nou la el tot pentru film, dupa ce am povestit de una alta am inceput sa ne sarutam si i-am spus ca ma simt pregatita, a incercat sa-si bage mana pe sub bluza si apoi m-a intrebat daca chiar sunt pregatita si daca o fac pentru el, i-am raspuns ca cred ca sunt aproape pregatita, ca o fac din curiozitate si un pic si pentru el. Si-a scos usor mana de sub bluza si a inceput sa ma sarute, si a pornit filmul tinandu-ma in brate, nu am facut nimic.De atunci se comporta la fel de dulce si normal, nu a mai spus nimic despre intamplare.
Intrebarea este : Am facut eu ceva gresit sau de ce nu a mai incercat nimic in seara acea si nici dupa (am mai fost la film)?
Avand in vedere ca avem aceeasi varsta si este destul de potrivita pentru genul asta de activitate

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

"..si apoi m-a intrebat daca chiar sunt pregatita si daca o fac pentru el, i-am raspuns ca cred ca sunt aproape pregatita, ca o fac din curiozitate si un pic si pentru el." S-ar putea ca raspunsul tau sa-l fi multumit pe plan sentimental. I-ai confirmat ca esti dispusa si ai accepta sa va incepeti viata sexuala chiar daca nu esti cu totul pregatita si ai face acest "pas" important si unic in viata unei fete oarecum pentru a-l multumi mai mult pe el.Consider ca aceasta retinere din partea lui, denota maturitate prin faptul ca a inteles ca tu nu esti inca pe deplin pregatita si in aceasta situatie este dispus sa mai astepte ca tu sa decizi sau sa te hotarasti.Un sincer BRAVO lui. Incepand de acum ce se va intampla in viitor depinde doar de tine si comportamentul tau.

4 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Păi te-a întrebat doar dacă eşti pregătită.
Iar tu te-ai dus tu cu gândul repede că eşti pregătită de sex. Perverselor!

| TSO7 a răspuns:

Bun băiat, dovadă clară că ține la tine și vrea ca pasul acesta să îl faceți împreună, fiind ambii pregătiți.

| LoveSleep a răspuns:

Pari puțin ofticată acum, sau mi se pare mie? Tu de fapt nu sperai să se oprească.
În fine. Ideea e că pregătită 100% n-o să fii niciodată prima dată.

| Kalina23 a răspuns:

Nu ai facut nimic gresit, el are rabdare cu tine si nu te forteaza. Stie ca atunci cand vei fi pregatita, o sa fie cea mai frumoasa seara, te lasa pe tine sa alegi daca el e potrivit pentru a-ti incepe viata sexuala. Nu trebuie sa grabesti lucrurile, o sa vina de la sine. Trebuie sa apreciezi la el ca te respecta pentru faptul ca esti virgina si esti dispusa sa incepi cu el. Ai mare grija