| Rareș88888895 a întrebat:

Am 12 ani si...nu imi pot decalota penisul, preputul este prea stramt pentru a iesi capul penisului. Cand incerc sa il decalotez fortat simt o durere. Exista vreun tratament gen o crema sau ceva? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA, exista asa numitul procedeu Beauge de largire a deschiderii preputiului, care se efectueaza prin folosirea unei creme sau a unui unguent folosit cu scopul de a inmuia celulele pielii preputiului si pe urma bagarea a 2 degete si intinderea in lateral a preputiului pana la aparitia senzatiei de durere. Procedeul se practica zilnic ori de cate ori se iveste ocazia. Poate fi folosit una dintre cremele : Betadem, Dermovate sau Nivea/
De asemenea pentru a mari deschiderea preputiului poate fi folosita si metoda cu inele din ce in ce mai mari comercializate ca : INELE PT LARGIRE PREPUTIULUI afectat de FIMOZA
https://www.youtube.com/watch?v=2FW-sALC-2g
Multa sanatate!

1 răspuns:
| Pilalau a răspuns:

Ba esti vergin si di di aia.