| CosminSM a întrebat:

De vreo 3 zile nu mai pot decalota penisul, am pielea uscata din capul penisului si cand incerc sa decalotez se vede niste crapaturi mici si sange si ma doare.Va rog nu luati la misto, nu stiu ce sa fac mi-e rusine sa spun parintilor.Mentionez ca am 16 ani, si inainte nu aveam nici o problema cu penisul.Inainte ca sa am problema cu penisul, am avut durere puternica in gat si nas infundat timp de 1 saptamana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diaa_Awwr_2000 a răspuns:

Sigur ai facut vreo infectie nu te speria este alifie de galbenele e foarte buna daca nu dai fuga pana la medic fundita te rog :*

| CosminSM explică (pentru Diaa_Awwr_2000):

Chiar crema de galbenele am folosit si mi-a trecut laughing

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală ( ori BTS ).
Dacă ai luat antibiotice pentru acea viroză respiratorie, atunci, probabil, ai făcut o candidoză sad

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune!

| StefanAdrian911 a răspuns:

Salut Cosmin!
Problema este una grava.Ti-as recomanda sa nu mai incerci sa decalotezi penis-ul, doar foloseste-l in timpul urinarii. Vorbeste cu parintii, si contactati un Fimozist(Medic care se ocupa in mare parte de Penis-uri), posibil sa fii patit ceva.
Nu are legatura gatul si nasul cu Penis-ul.
Atat iti recomand, du-te si vorbeste cu parintii tai!

| FastAndRelaxed a răspuns:

Mergi la un dermatolog azi daca se poate, nu e de joaca cu zona aceea.