| simodex a întrebat:

Am 15 ani, iar prietenul meu aproape 17.Ne intelegem foarte bine,si de aceea m-am gandit sa imi incep viata sexuala cu el.
Eu am fost virgina,iar dupa ruperea himenului,eu nu simteam nici durere, dar nici placere.Mentionez ca prima data am facut-o fara prezervativ.Nu simteam aproape nimic.O mica mica mica senzatie,dar nici eu nu stiu ce fel de senzatie,era una ciudata.
Dupa o luna,am facut dragoste din nou,de data asta cu prezervativ, si nimic.din nou nici o placere..Simteam o mica durere..Prietenul meu a ejaculat ( nu in mine) chiar de 2 ori,si eu nimic sad
Acum poate va ganditi ca e din cauza lui,dar nu.O are destul de mare, deci vina nu e a lui.Am incercat si sa ma las relaxata complet,si nimic.
Vreun sfat?
PS. Fara jigniri,nu am nevoie de asa ceva, am nevoie de un sfat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa stii ca dimensiunea penisului aproape ca nu conteaza. Daca are in jur de 9 cm te poate satisface perfect, daca stie cum, orice centimetru in plus nefiind util in chestia asta (adica un penis de 9 si un penis de 18 sunt la fel de bune, intre aceste dimeniuni contand doar priceperea barbatului si senzualitatea femeii). Nu stiu daca el se pricepe sau nu, un barbat acre accepta sa faca sex cu o fetita de doar 5 ani probabil ca nu e prea inteligent si are o educatie extrem de precara, asa ca probabil nici nu se pricepe, nici nu il intereseaza si nici nu face eforturi sa invete.
In plus, tu trebuie sa stii ca marea majoritate a femeilor acre isi incep viata sexuala precoce, inainte ed 17 ani si jumatate, au probleme in a obtine orgasm, cele mai mult avand apoi, toata viata, o viata sexuala mai mult sau mai putin satisfacatoare. Asta fiindca organele lor genitale nu sunt maturizate complet (ai invatat si tu ca rotatia colului uterin se termina de-abia pe la 17 ani si jumatate) si subconstientul inregistreaza fiecare act sexual ca pe o agresiune, ca pe o incercare de ranire (e unori mai inteligent decat mintea unor indivizi). Asadar e foarte probabil sa ai niste probleme la capitolul asta, care sa poata fi rezolvate (macar partial) de o colaborare buna intre ginecologul tau, un psiholog specializat in probleme de cuplu, partenerul tau (care va trebui sa mearga si el al psiholog cu tine si sa faca eforturi ca sa te ajute). Nu te grabi, poate dura mult, dar cu intelepciune si cu eforturi din partea amandorura poti ajunge la un moment sa ai o viata sexuala normala, sa fii o femeie implinita pe acest plan. E foarte important, asa ca merita oricate sacrificii, trebuie sa mergi repede sa discuti problema cu ginecologul tau si sa gasestyi un psiholog care sa va indrume

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Degeaba o are mare daca nu stie ce sa faca cu ea

| mihai69 a răspuns:

Fă bine și mai întâi învață singură (prin masturbare (degețica)) și pe urmă o să reușiți și împreună.

| simodex explică (pentru mihai69):

Um...fac "degetica" de 6 ani...nu glumesc

| mihai69 a răspuns (pentru simodex):

Ei, atunci ar trebui să încerci să vezi ce anume lipsește ca să poți să te exciți și chiar să termini.
Sex oral ți-a făcut?

| simodex explică (pentru mihai69):

Da

| mihai69 a răspuns (pentru simodex):

Și?!? tot nimic?!?

| simodex explică (pentru mihai69):

Nu sad
Doar o. mica durere

| mihai69 a răspuns (pentru simodex):

Cum naiba să simți durere când îți linge vaginul, labiile şi clitorisul?!? Doar nu le-o fi mușcat!
Mă tem că tipul habar nu are ce face... De fapt, acum sunt chiar convins de asta.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa iti gaseasca punctele erogene sa stie cum sa te excite.Degeaba faceti daca faceti sec trebuie sa te mangaie si sa incercati mai multe poziti.Sarutativa in timpul actului si fiti mai dragastosi iar el ar putea sa se opreasca putin din as oferi lui placere si sa se axeze un pic mai mult pe tine macar pana ajungi si tu in acel punct

| alexandru0sorin a răspuns:

Man baeaetul a mai facut sex? tu cand te masturbezi simti ceva? cel mai probabil n-are idee cum sa te stimuleze. nu toate femeile pot ajunge la orgazm prin penetrare si ar fi recomandat sa incerce sa se joace si cu clitorisul un pic, sau mai stiu eu ce. exista de asemenea posibilitatea ca tu sa nu fii suficient de excitata, caz in care un pic mai mult preludiu nu ar strica.

an rest, nu mi se pare ca e corect ce spune gen liana si pepsi. fiecare om isi incepe viata sexuala cand simte nevoia si crede ca e pregatit. timpul nu ajuta si nuncurca. nu strica cu nimic dezvoltarea, nu e de parca corpul are un senzor care zice "am bagar **** in mine, a sosit timpul sa nu ma mai dezvolt"... mult noroc simodex

| PepsiGirl a răspuns:

Sex la 15 ani? Ți-ai distrus Copilăria! Mai puteai aștepta măcar 5 ani

| simodex explică (pentru PepsiGirl):

De fapt nu chiar.

| Harlab_Liana_1998 a răspuns:

Pai pentru inceput incearca sa nu mai faci sex la 15 ani. Dar daca o tii tot asa, intreaba un ginecolog, sau foloseste anumite prezervative. Sunt unele durex orgasmic gel care ajuta la acest lucru

| 10kty93beautiful a răspuns:

E normal sa nu simti nicio placere acum, pentru ca esti la inceput de drum, iar placerea o sa vina pe parcurs! Stai linistita, o sa simti si tu acea placere, doar ca acum esti incepatoare si este prea in scurt! Bafta! happy Fundita?:*

| Andreea22ade a răspuns:

Fa o mai des