| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Am 18 ani si mi am inceput viata sexuala.
nu am facut o decat de 3 ori insa nu simt nimic, tot ce vreau este sa se termine... nu simt placere doar durere, oare vaginul meu este prea stramt? oare am eu o problema? oare voi simti si eu vreodata placere?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Da. vei simti cu siguranta.
posibil ca iubitul tau sa fie putin cam mare pentru tine. explica-i si lui si cere-i sa te stimuleze mai mult pana te relaxezi si tu si te dilati. poate ar trebui sa invatati ca exista mai multe etape. preludiu este una dintre ele la fel ca si postludiu. adica joaca, stimulare, relaxare, mangaieri, saruturi si altele pe care le stii si tu. mai exista si lubrifianti.
preludiul trebuie sa tina pana esti tu pregatita. eu cred ca tu nu ai tarie de caracter si cedezi prea repede insistentelor lui.
un alt aspect important tine de penetrare, aceasta poate fi facuta cu multa blandete si foarte incet pana reusesti sa te relaxezi suficient si sa ti se dilate vaginul suficient. uneori este suficient sa ramaneti asa fara sa va miscati momente bune. el te poate penetra din cand in cand ca sa pastreze erectia reusind sa-ti dea si tie sansa sa te bucuri de ceea ce se numeste "a face dragoste".
tu esti cea care trebuie sa-l ghidezi si sa-i spui cum iti place si cum nu, cat de repede sa se miste ca sa te simti bine. daca nu faci asta este vina ta si te porti intocmai ca o proasta. daca esti asa atunci sufera. prostii sufera, este un fact. ai sansa sa alegi. jena, timiditatea, frica, "nu stiu cum" sunt scuzele celor prosti. nu alege sa fii unul dintre ei.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vaginul este ca o teaca, se muleaza pe orice penis de dimensiuni normale. Cel mai adesea, durerea la contact sexual este determinata de o infectie. Trebuie sa discuti aceasta problema cu ginecologul tau.

| mihai69 a răspuns:

Vaginul tău nu e nici mai strâmt, nici mai larg decât ar fi trebuit să fie. Cel mai probabil, nefiind suficient excitată, nu ești nici lubrifiată (în mod natural) destul, astfel încât intromisiunea să fie lină, firească, ușoară.
Ar mai fi și posibilitatea ca rana de la deflorare să nu se fi vindecat încă de tot.
Pe de altă parte, dacă încă nu te-ai masturbat ca să înveți cum să ajungi singură la orgasm, cum ai vrea să poți să spui cuiva ce să facă pentru a te putea duce și pe tine pe culmile plăcerii?!? Ia pune tu frumușel mâna și învață cum se face!

| Xpressurself a răspuns (pentru mihai69):

Clar. trebuie sa te cunosti pe tine ca sa poti ghida pe altii. dar majoritatea nu inteleg. atunci cand stii cum poti sa spui celuilalt "incepe incet, stai nemiscat...etc"

| Wøodenpints a răspuns:

Prea strâmtă sigur nu ești. Chestia aia e făcută să scoată copii. Așa că dacă nu te-ai combinat cu vreun negru de prin Nepal, totul e ok, n-ai niciun defect la pupăză.

Răspuns utilizator avertizat
| drogh a răspuns:

Da, vei simţi plăcere atunci când vei fi excitată cu adevărat iar partenerul va şti să te binedispună în cel mai plăcut mod.

| Hitback a răspuns:

Dupa cum vezi kidutza te invata ce o invațat-o ma-sa. Care din pacate are un handicap. Ii lipseste cam 2 treimi din creier deci se explica. Asa mama asa fiica. Deci sex dupa 18 de preferat ca sa fii pregatita atat fizic cat si emotional.

Răspuns utilizator avertizat
| MarcelineBMTH a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi de acest fapt. Asa se intampla in primele dati. Cu cat iti incepi viata sexula mai tarziu, cu atat te va durea mai tare. Exista cazuri in care si primele 15 dati simti dureri groaznice, dar asta peste 25 ani. Cel mai bine este sa incepi de la 15 ani, vezi avea dureri mai putin mari. Dupa ce te obisnuiesti, vei vedea ca totul este perfect si vei simti senzatii uimitoare.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru MarcelineBMTH):

Ai spus numai inventii personale. Nu e normal sa te doara nici a doua oara, femeia are probabil vaginita. Sa incepi la 15 ani e cea mai mare prostie. Senzatiile uimitoare nu i le poate garanta nimeni unei femei. Cata iresponsabilitate, chiar si pentru un copil ca tine. Esti un copil foarte destept, dar in domeniul asta nu ai cum sa te pricepi. Atentie, concluziile gresite despre sex te pot distruge.