| BlakeLively a întrebat:

Am cateva probleme pe care le-am ignorat mult timp. Insa acum pur si simplu simt ca explodez daca nu ma vait. Ma simt asa de singura cateodata,incat plang ore intregi. Nu prea am prieteni in zona unde stau,iar clasa mea nu este unita deloc. De multe ori ma rog sa apara cineva,un prieten care sa ma inteleaga sau sa am pe cineva. Imi place de un baiat din clasa,insa nu vorbim deloc. El nici nu prea ma baga in seama,si sunt asa de multe fete care stau cu el! M-am interesat si am aflat ca nu place pe niciuna din ele, dar nu cred ca as putea sa ma compar cu ele! Ar trebui sa-i spun ce simt sau sa-l uit?

Răspuns Câştigător
| iDizzySmile a răspuns:

Spune`i ce simti, ai incredere in tine, nu ai de ce sa te "compari" cu nimeni, esti speciala in felul tau, iar daca nu a aparut niciun prieten care sa te inteleaga inseamna ca esti mai bine pe cont propriu.

10 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Inca esti mica, nu inteleg de ce te simti asa rau, trebuie sa iti traiesti copilaria, eu zic sa il uiti pe baiatul ala, deoarece zici ca sta cu multe fete si nu cred ca ai vreo sansa cu el, o sa suferi altfel.

| grab a răspuns:

Daca problema mai este de actualitate, sa stii ca pot sa iti sugerez cateva iesiri din situatia asta, toate, bineinteles legate de increderea in sine si imbunatatirea acesteia.
Sanatate!

| BlakeLively explică (pentru grab):

Multumesc,insa mi-a trecut. (legat de acel coleg de clasa). Dar oricum, apreciez sfatul.

| ancaval a răspuns:

De ce sa nu te compari cu ele? chiar atat de bune is? tu chiar asa slaba esti? Eu cred ca mai mult conteaza caracterul decat frumusetea. Daca as fi in locu tau si daca mi-ar placea de el, poate ca as incepe cu un "salut", apoi as continua cu "ce faci? ai invatat pentru test, sti ceva?" prima data as incerca sa ma apropri de el sa devenim colegi, apoi prieteni buni iar mai tarziu chiar iubiti.

| Cristiann25 a răspuns:

Prin comparatie trebuie sa te referi la unul din lucrurile:frumusete, inteligenta si multe altele.Nasol daca la 14 ani nu ai prieteni.Trebuie sa socializezi, sa vorbesti cu cat mai multa lume.Baiatului ii poti bate vreun apropo ceva ca il placi! Succes!

| AlexandruDan1996 a răspuns:

De unde esti? Daca esti din Iasi trimite-mi MP.