| Marrie97 a întrebat:

Am cunoscut acum câteva luni un băiat din liceul meu,(eu am 16 ani, el 17)am vorbit aproximativ o lună,nu foarte des,iar acum o săptămână a început să mă caute și să vorbim din ce în ce mai mult,spunându-mi că nu m-a văzut prin școală și vrea să ne vedem,că sunt drăguța și că nu sunt ca celelalte fete care stau de vorbă cu el doar pentru că,cred că e plin de bani si este printre cei mai populari băieți din școală(pare genul de băiat care nu se uită după orice fată și cu multe aere etc),și vorbeam non-stop,și îmi spunea că abia așteaptă să mă vadă,să mă pupe,dar eu sunt genul de fată foarte retrasă,timidă până mă obișnuiesc cu cineva,și văd ce fel de persoană e,dacă merită să-mi "pierd timpul"cu ea,iar apoi nu mai am treabă cu timiditatea,nu-mi place să mă bag aiurea în seamă dacă nu e de nasul meu sau așa,nu prea am încredere în mine,nu-mi arăt sentimentele față de cineva foarte ușor,și nu prea cred în complimentele pe care le primesc,și evitam să mă pupe sau ceva pentru că nu voiam să am pe cineva din școală,dar am acceptat să ieșim după școală,ne-am întâlnim într-un parc,când l-am văzut m-am pierdut,el a venit spre mine,m-a pupat pe obraz(atunci m-am pierdut de tot)si ne-am plimbat puțin,m-a întrebat ce am făcut la școală bla bla,și mi-a zis că în sfârșit m-a văzut live și că nu a putut să adoarmă seara pentru că se gândea cum va fi cu mine,aceeași chestie am pățit-o și eu,ne-am așezat pe o bancă și am început să vorbim,vorbea atât de sincer și așa,despre fete că nu-i plac alea fițoase,că nu-i place să își bată joc de o fată,genul acela de băiat perfect,mi-a povestit despre ai lui,că nu stă cu ai lui și îi este aiurea și chestii din astea,îl ascultam cu atâta plăcere și mă uitam în ochii lui atât de atent cred că a fost prima data când am privit pe cineva în ochi cu atâta încredere,tot timpul îmi spunea să zic ceva,dar creierul meu era in stand-by,au trecut atât de repede cele doua ore în care am stat,dar trebuia să plec,iar el încă voia să stea cu mine,m-a condus până în stație iar apoi mi-a zis să îl pup,s-a aplecat spre mine și m-a pupat el pe colțul gurii,iar apoi a zis ca vorbim cand ajung acasa,am ajuns acasă,a intrat pe mine am vorbit la fel ca până atunci,m-au adăugat la prieteni,mulți prieteni de ai lui,ieri,știa că am oră într-o altă clădire,iar când am mers la oră,el era lângă acea clădire cu încă câțiva prieteni,dar eu când l-am văzut,m-am făcut că umblu în telefon pentru ca îmi era rușine oarecum,dar când am ieșit de la școală nu am vorbit pentru că nu am avut timp,faza este că îmi place mega mult de el,e atât de drăguț și pot vorbi orice cu el,și e grijuliu,și aș putea să scriu despre el până mâine,dar v-aș plictisii,nu că nu aș fi făcut-o deja laughing,multe fete sunt după el,și vorbește cu multe,dar probabil că multe dintre ele îi sunt amice,că altfel mă gândesc că ar fi avut pe cineva,nu cred ca e genul ăla să se dea la toate,deci aș vrea să-i spun ce simt sau cum aș putea vorbi cu el, să își dea seama că îl plac, cum mi-aș putea arăta sentimentele față de el? mă rog pricepeți voilaughing

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca stie ca-l placi dupa cum te comporti cu el iar el la fel si mai cred ca in curand o sa formati un cuplu

| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu pierde sansa asta, te place, il placi, evident ca exista o chimie intre voi, cel putin asta reiese din ce ai spus. Eu zic sa iei si tu initiativa, daca el stie ca esti timida dar ti-ai facut curaj sa il bagi tu in seama, sa il chemi tu in parc, atunci o sa aprecieze. Ce ai de pierdut? Nimic. Si daca tot nu ai de pierdut nimic, poti si tu sa il saruti ca sa il surprinzi. Si deschide-te si tu mai mult fata de el, crede-ma, si asta o sa ii placa happy. Mult succes :*.

| neutrino a răspuns:

El pare baiat serios si daca te-a adaugat si la prieteni, fie ei chiar virtuali, inseamna ca si cu tine are ganduri clare. Stai mai mult la pupat si ai sa vezi atunci ce frumusete de baiat ai castigat. Esti o norocoasa!

| Marrie97 explică (pentru neutrino):

Chiar este un baiat deosebit si e si frumos,dragut,baiatul perfect cum am zislaughing si chiar inainte sa ne vedem,ma punea sa-mi fac poze in fiecare zi sa-i dau si cu doua zile inainte mi-a zis ca daca vreau sa punem relatie pe facebook, si daca eu il vreau pe el, eu am luat totul la gluma si nu am zis nimic, si am schimbat subiectul, acum imi pare raulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu il placi, in urma a ceea ce ti-a zis si cum s-a comportat reiese ca si el te place. Incearca sa nu te mai faci ca umbli pe telefon cand il vezihappy, saluta-l, imbratiseaza-l, pupa-l pe obraz, nu trebuie sa faci mare lucru ca sa isi dea seama ca il placi. Deja s-a cam format totul intre voi, restul sunt mizilicuri ce o sa vina de la sine.

| Hαppiηеss a răspuns:

Pai nu trebuie sa te dai peste cap sau sa spui ceva anume ca sa vada el ca il placi.
Trebuie doar sa fi naturala sa ii vorbesti frumos, sa fi lipicioasa sa razi, sa glumesti... daca exista o scanteie se observa de la o posta nu trebuie sa ii desenezi ca sa priceapa.
Lasi lucrurile sa vina de la sine isi va da seama, iar daca sentimentul este reciproc ve-ti avea o relatie frumoasa.
Mult noroc!

| ιαѕмιηααα a răspuns:

Wow, mult ai scris laughing) am piedut cateva randuri, dar na. te iubeste, il iubesti. o sa fiti un cuplu perfect love struck :*. apropie-te de el, fiti mai apropiati. fii lipicioasa. big grin, daca il iubesti, inteaba-l daca vrea sa fie cu tine, iar daca nu-l vei intreba, e posibil sa se bage cu alta si tot tu vei suferii (asta am patit-o si eu cu 3 baieti) sad