| RaulCelBun a întrebat:

Am cunoscut o fata fiind clasa a-9. Si curand neam impartasit sentimentele unui altuia, dar problema este ca ea are prieten si din cate am inteles vorbind cu ea ii cam este frica de el. Cum as puteao face ca sa ma aleaga pe mine sau sa isi dea seama ca sunt mai bun pentru ea. E mai greu sa o invit undeva deoarece ne intalnim mai mult la scoala si mai rar prin oras fiind ca locuim la 20km distanta. Am nevoie de ajutor sau niste sfaturi din partea voastra. Mz mult

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Stă cu el pentru că așa vrea. Dacă nu l-ar place, s-ar despărți de el. Ți-am zis, n-ai ce să faci, cel puțin până se despart.

3 răspunsuri:
| Mirke a răspuns:

Vorbeste cu ea, 20 de km nu e mult pentru iubire! poti sa mergi tu la ea!

| RaulCelBun explică:

Nu stiu ca ajung la 3:30 acasa si sa ma intorc iar de unde am plecat. Si daca raman nu prea mai am cu ce sa vin..Eu vrea so vonving ca is mai bun pentru ea ca pr ei..Si stiu ca am dreptate el tot timpu o cearta, o controleaza, isi bate joc de ea. Si ei ii este frica de el cred sa se desparta si nici numi zice adevaru.

| Mirke a răspuns (pentru RaulCelBun):

Daca nu merita efortul sa umblii dupa ea *( de ocazie n-ai auzit? bicicleta faci 2 ore pe jos*), iar ea nu face nimic in privinta aluia! Las-o!