| RaUL5 a întrebat:

Am cunoscut o fata fiind clasa a-9. M-am indragostit foarte mult de ea, tot am vorbit pe facebook. Si de la un timp i-am zis ca o plac. Se astepta la acel raspuns si dupa cateva minute mi-a zis si ia ca ma place, dar nu imi da sperante sa fim impreuna ca are prieten si stiu de el de ceva vremele. Nu stiu ce sa ai zic ca o conving ca sunt mai bun pentru ea decat actualul ei prieten. Cred ca ai este si frica sa se desparta de el. din cate am inteles vorbind cu ea. Maine incepe o noua saptamana si ma intalnesc cu ea la scoala. si o zis ca vrea sa vorbim despre ce "am discutat mai sus" ( noi doi) Ce s-ar putea sa-mi zica dar eu cum as puteao convinge..Stam la o distanta de 20km si nu prea ne putem vedea doar la skala Va rog dati-mi niste sfaturi, inainte cititi foarte atenti despre ce vam scris. VA ROG

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ea ti-a propus sa vorbiti despre cele discutate se prea poate ca doreste sa rezolvati impreuna situatia creata. Dar ar fi bine sa fii constient ca distanta ce va separa nu este deloc in favoarea unei relatii stabile si de succes.

| Darksidebb a răspuns:

Atata timp cat ea are prieten nu te baga in relatia lor! Mai bine o lasi pe ea sa decida si comporta-te normal ..fi in continuare prieten apropiatcu ea dar nu intrece limita si dupa ce discutati vei vedea ce parere are happy funda?

| RaUL5 explică:

Dar cum pot sa o fac sa ma aleaga pe mine in locul lui deoarece, din spusele ei fara sa recunoasca mi-am dat seama ca ai este frica de el si as vrea s-o fac sa renunte la el, as putea cumva?

| RaUL5 explică:

Da dar ma pot duce la ea si ne intalnim in timpu scoli si putem iesi si dupa aia...Dar eu nu aia vreau, vreau s-o fac sa ma aleaga pe mine in locu lui. Imi puteti da niste sfaturi?

| Anonima1abc234 a răspuns:

Pai din moment ce e zis ca vrea sa vorbiti(despre voi) din punctul meu de vedere ar vrea sa vada ce ai in cap!laughing in sensul de a vedea daca se merita sa-si lase iubitul pentru tine! Eu zic sa fi încrezător. Si sa Vorbești deschis cu ea! Sa-i spui de cat timp o placi ce părere ai despre ea, chestii din astea! Mult succes! :*