| YounGer a întrebat:

Hei TPU...:/
Am cunoscut un băiat, dar este cu 2 ani mai mare ca mine, îmi place mult de el, ne înțelegem foarte bine și vorbim mereu.
De curând m-am certat cu el, dar nu vreau să rup relația de prietenie, cum să procedez în așa fel încât să nu înțeleagă că-l plac sau că sunt disperată să mă bage în seamă?! laughing

Fundă happy

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Dacă chiar vrei să nu se rupă atunci vorbeşte cu el, dacă va crede că eşti o disperată atunci e timpul să-i da-i pace.

Trebuie să ştie că îl vrei înapoi iar dacă nu răspunde cum îţi doreşti e momentul să pui punct.

O zi perfectă îţi doresc.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E ceva normal certurile asta nu inseamna ca gata despartire, du-te si vb cu el daca il iubesti

| neutrino a răspuns:

Care prietenie?

| suMRed34 a răspuns:

Ii poti spune sincer ca tu tii la el si nu vrei sa stricati prietenia pentru o simpla cearta si ca iti pare rau.Pe viitor daca doresti sa ai o relatie cu el ar fi bine sa urmaresti daca si el are aceleasi sentimente si sa ii dai de inteles ca il placi prin glume nevinovate, eventual imbratisari "prietenesti" etc. Sper ca ti-am fost de folos si multa bafta cu baiatul!

| ILoveMI a răspuns:

V-ati certat? Asa si? Poarta-te ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
Daca ai facut ceva pentru care sa iti para rau explica-i ca ai exagerat putin, ca aveai o zi proasta si gata.