| simodex a întrebat:

Hei tpu..am facut sex de multe ori fara prezervativ, dar in perioada INFERTILA!
Mentionez ca nu si.a dat drumul in mine deloc deloc
Totul bine...ciclul a venit la data la care trebuia, doar ca este extrem de putin si maroniu..visiniu..si uneori rosu deschis.
Imi e tare frica...pot fi insarcinata? sad

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sunt intretinute contacte sexuale neprotejate in perioada calculata/determinata ca fiind INFERTILA, in mod permanent/repetate posibilitatea de a se produce la un moment dat o sarcina NU poate fi exclusa in totalitate fiindca cel putin din statistica rezulta ca in asemenea situatii se produce o sarcina la circa 2 ani, in cazul in care ambii parteneri sunt fertili. In cazul in care sangerarea menstruala se desfasoara in mod anormal sau mult deosebit fata de menstruatiile anterioare si exista suspiciuni de a putea exista o sarcina, trebuie efectuat un test de sarcina dupa a 6-7-a zi de la inceperea menstruatiei. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu poti fi gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu esti insarcinata stai linistita. Daca ti a venit la timp nu esti. Si mie mi s-a mai intamplat. Chill

| cyupaku a răspuns:

Nu poti fi insarcinata,

| Ale24092016 a răspuns:

Sângele maroniu poate fi sângele care nu mai este bun, dacă tu susții că partenerul tau nu a ejaculat in tine nu văd care ar fi problema.
Oricum pentru siguranța ta, poți face un test de sarcină, simptome ceva, ai?

| simodex explică (pentru Ale24092016):

Nu am.simptome...testul a iesit negativ

| Ghibernea_Alexandra_1995 a răspuns:

Se mai intampla ca ovulul lipit de uter sa nu se rupa asa de tare si sa nu provoace atata sange. sau a fost o luma fara ovulare. acum depinde.