| Didixu a întrebat:

Hei TPU am mare nevoie de ajutor... Vreau sa slabesc urgent dar nu prea stiu cum...imi dati va rog niste idei de diete, sport orice. Vreau sa slabesc mult intr-un interval de 2 luni.Multumesc anticipat! Apropo am 14 ani! Scuzati categoria dar e cea mai citita!

10 răspunsuri:
| Crat3r a răspuns:

Dieta dukan cauta pe net in ce consta ca nu e foarte severa

| grab a răspuns:

Fa-ti religie din alergat si mancat doar salate plus carne alba de preferat doar peste.
Cand ti se face foame de iti vine sa sacrifici o orca pe loc, bea un kil de apa si baga iar cateva ture de cartier in pas alert.

Ori suntem ambitiosi ori nu mai suntem happy

| HueyFreeman a răspuns:

Prea putine informatii. Varsta, inaltimea si tona...adica greutatea, ar fi utile.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Cate kg vrei sa slabesti?

| Didixu explică (pentru AlCoLiKdEnIsA):

15 as vrea daca se poatehappy

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns (pentru Didixu):

Nu cred in 2 luni dar na poti incera
1sa faci sport sa alergi sa mananci numai fructe si legume
2 incearca sa nu mananci chipsuri
3 cand cumperi un produs uitate cate calorii are sa nu aibe multe
4mai sunt la farmacie pastile de slabit
5dimineta mananci mai mult si dup amiaza si seara mai putin
6nu manca dulciuri
7bea doar apa sau sucuri naturae atat nu cocacola sau fanta...
8prin transpiratie elimin grasimi asa ca faci exercitii fizice pn nu mai poti
9daca simti ca te doare capu si ametesti mananca un pic mai mult
10nu mai sta la pc si incepe de acu
P.S.:eu am slabit 5 kg intro luna dar sera alergam cam 2 km si a fost destul de greu
BAFTA! happy

| UnicaElla a răspuns:

Hey ..deci stiu toti ca kg. se elimina cel mai bine prin transpiratie ia-ti o plasa transparenta ceva ce se lipeste infasuar-o e langa abdomen si da-te cu bicicleta sau cu ceva pentru a face efort vei transpira foarte tare si in interval de 2 luni nu exista sa nu dai jos poate si mai mult de 6 kg. daca mentii! Bafta! Si eu incerc si sa stii ca merge!(un sfat fara folie de aluuminiu)

| UnicaElla a răspuns:

Si mai ca uitasem. inainte sa alergi nu manca trei ore si dupa ce alergi nu manca doua ore

| Lavlav a răspuns:

Sa te abtii la dulciuri, sa mananci mai mult salate.Seara de la 6, 7 incearca sa nu mai mananci si iesi la alergat, vezi sa te asiguri ca transpiri:* Succes

| BiancaAna a răspuns:

Nu manca dupa ora 6! ...Alearga in fiecare zi si seara. Nu manca prajeli, paine si dulciuri!