| DomnuRares a întrebat:

Hei TPU.Am o mare problema.Imi place de o fata de la mine din clasa.Ea are 13 ani eu am 14. Aseara si-a dat seama ca imi place de ea, m-a intrebat daca o iubesc si i-am zis ca da.Azi am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si a zis ca vrea sa fim "doar prieteni".Ce ar trebui sa fac ca ea sa ma placa?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Accepta deocamdata ceea ce doreste, Pe parcursul relatiei se pot schimba multe. Vorba zicalei :pofta vine mancand. Succes.

| neutrino a răspuns:

Nu poti face nimic.

| Emilian65 a răspuns:

Sa-i dai un pupic.

| Doub a răspuns:

Pff, nici macar nu stiti ce e iubirea.

| SkyPilot a răspuns:

Nu stai bine, asta este un refuz politicos. Nu inteleg de ce te-a intrebat daca nu o interesezi. Fii amic cu ea, poarta-te bine si vezi cum evolueaza lucrurile.

| Ceva123 a răspuns:

La 13 14 ani asta nu e iubire totala ci una copilareasca.

| IDede a răspuns:

Alti copii care se iubesc de la 13-14 ani. Mai copii, nu stiti ce ii dragostea. Unele persoane de 20 si ceva de ani nu stiu ce este dragostea. O placi, te place si asta este frumos. Stii, am observat ca fetele de aceasta generatie fug dupa,, baietii rai'' pentru ca le ignora. Incepi sa o ignori dar nu prea. Ea stie acum ca tu simti ceva pentru ea insa nu trebuie sa incepi cu cadouri sau ceva de genul daca nu sunteti impreuna. Si nici sa nu ii spui multumesc daca accepta sa fie impreuna cu tine. Nu ai pentru ce sa ii multumesti pentru ca a facut aceasta decizie. Tu esti mai mare, tu trebuie sa ii arati cum de fapt sta treaba. Sa fii cel care o protejeaza. Totusi nu ai de ce sa o protejezi, poate sa o inveti sa treaca strada corespunzator. Dar na, fetelor le place sa se simta protejate si iubite. Daca accepta sa fie cu tine intr-o relatie, atunci incepe sa fii protector cu ea si grijuliu. Dar totusi, nu sa ii stai in cap si sa faci crize de gelozie ca are prieteni cu care doar vorbeste.