| anonim_4396 a întrebat:

Hei tpu..Am o problema cam ciudata si cam naspa..Plac un baiat de la scoala, foarte mult! Am reusit sa ma indragostesc de el doar vorbind cu el de vreo 4-5 ori! Cand il vad mi se moaie picioarele nici nu stiu sa zic un buna, vorbeam cu el pe facebook in fiecare seara si etc! Dar de 2 zile parca ma evita si pe la scoala si pe facebook. Inainte cand vorbeam cand ma vedea se uita la mine incontinuu' nu-si mai muta privirea de la mine si acum..de abia daca se mai uita si pe facebook nu-mi mai scrie si chestii. Nu stiu ce s-a intamplat cu el cred ca cineva i-a bagat chestii in cap de mine sau cine stie ce, nu vreau sa-l intreb ce e cu el poate am inteles eu gresit toata treaba asta si el nu vroia decat o prietenie nimic mai mult...Nu stiu ce sa fac! Am nevoie de sfaturi! Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

E ok atunci, multi inainte.Probabil baiatul nu te place sau mai e o varianta aia ca el e timid.Incearca sa fii si tu indiferenta sa vezi ce se intampla. Daca te place cu adevarat o sa te caute EL! Unui baiat ii place ca fata sa se lase greu cucerita nu sa se ofere pe tava!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate ca ar trebui sa vorbesti cu el, cineva care nu va vrea impreuna sigur la influentat

| andrei1237 a răspuns:

Vorbeste mai mult cu el, sigur l-a influentat cineva sa faca asa.

| Cristiann25 a răspuns:

Daca nu te superi, cati ani ai? Intreb asta deoarece m-am saturat sa dau sfaturi unor copii de 11-12 ani care cred ca stiu ce este iubirea in loc sa-si vada de scoala!

| Florinapopica a răspuns (pentru Cristiann25):

18 fac 19 happy

| Florinapopica a răspuns (pentru Cristiann25):

Probabil asa e! E foarte timid dar de vreo 3 zile e asa si sunt indiferenta adica na ne intalnim in parc si avem prieteni comuni si stam impreuna dar nu vorbeste cu mine.Dar si azi l-am prins uitandu-se la mine cand nu-l vad, multe prietene mi-au zis ca se uita la mine cand nu vad eu, e ciudata situatia... Multumesc de sfat:*

| Cristiann25 a răspuns (pentru Florinapopica):

Nu ai pentru ce.Baietii ca si fetele sunt la fel de greu de inteles. Unii sunt mai timizi(doamne ajuta ca sunt opusul!) si e mai greu pentru fetele care se indragostesc de ei. Oricum sunt mai multe tipuri de baieti timizi:aia fraieri si aia care dupa prima intalnire si cand te cunosc isi dau drumu si nu mai au vreo treaba.Te pup!

| Florinapopica a răspuns (pentru Cristiann25):

Asa e. Mi-e greu sa inteleg unele gesturi dar o sa vad pe parcursc cum o sa fie! Te pup si eu!

| Cristiann25 a răspuns (pentru Florinapopica):

E ok atunci, multi inainte.Probabil baiatul nu te place sau mai e o varianta aia ca el e timid.Incearca sa fii si tu indiferenta sa vezi ce se intampla. Daca te place cu adevarat o sa te caute EL! Unui baiat ii place ca fata sa se lase greu cucerita nu sa se ofere pe tava!