| DolceKiss a întrebat:

Hei TPU.Am o problema daca vreti sa ma ascultati.Deci imi place de un coleg de clasa.Mi.a zis ca sunt cea mai tare prietena etc.Asa ca am prins curaj si i.am spus ce simt pentru el.Nu s-a suparat si se comporta cu mine obisnuit numai ca tot o intreaba pe colega mea de banca(prietena mea de asemenea) daca vrea sa stea cu el si tot felul de chestii dar de vreo doua ori a zis ca el nu se comporta asa cu o fata pe care chiar o place si a zis ca doar facea baza de ea.El e super de treaba dar ii place sa se dea la fete...Si va dati seama cum ma simt cand tot rade cu o fata, o pupa pe obraz pe alta etc.Si acum am inceput sa ii zic ca ori nu ii sta bine parul, ori il intreb intr.una unde e colegul lui de banca si incerc sa il ignor.Dar cu cat incerc mai mult sa nu il plac cu atat ma simt mai rau si il plac mai mult.L.am visat noaptea de nu stiu cate ori sad Va rog mult dati.mi un sfat... Funda si vot pentru cel mai folositor si rapid raspuns.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-ai cam indragostit,kiss-ule dulce,si doare pentru ca esti singura care investeste sentimente in povestea asta.
El te vede ca pe "cea mai tare prietena" si te-a integrat simplu in clanul admiratoarelor lui,stie ca orice va face, tu vei continua sa-l placi.
N-ar fi trebuit sa-i dezvalui secretul tau, acum interesul si orgoliul lui sunt satisfacute, iar tu tragi ponoasele.
Stiu ca nu te poti apropia de alt baiat, dar continua sa-l ignori... poate se sperie ca te pierde dintre "admiratoare" si are vreo reactie!
Imi pare tare rau...

| mona a răspuns:

Incearca si fa-l gelos

| MishikiCrisy a răspuns:

El e sigur un afemeiat, un lucru ce ii ia din faptul ca e de treaba. Incearca sa flirtezi cu el, dar in acelasi timp si cu alti cativa de fata cu el. Poate il vei face curios. :I

| STEFANXxX a răspuns:

Salut.Pai stii,asa este dragostea,cand e dulce cand e amara.Tu sa-ti zic sincer esti geloasa.Da e adevarat,sunt foarte multe persoane,in deosebi baietii,care sunt obsedati foarte mult de fete(in general eu tot sunt asabig grin.).Dar asta nu este nimic rau.Tu bucura-te de el,caci eu sunt sigur ca el te iubeste mai tare ca pe celelalte.Iar tu doar asta nu o intelegi,heh,am avut si eu asa o prietena geloasa ca tine,doar ca acum este prietena mea cea mai buna,caci aveam chiar prea multe in comun si nu ne prea potrivim.Dar te pot ajuta cu problema asta, este foarte simplu.Tu doar incearca intr-un week-end, mai bine in acest week-end, sa-l suni si sa-i zici sa iesiti in parc, daca iti zice ca este ocupat sa-i zici ca nu va dura mult.Cand vine doar zii:
-Stii,eu des te vad cu fetele impreuna, eu vreau doar sa stiu daca ma iubesti, sincer, eu te iubesc foarte mult, dar nu te vad pe tine iubindu-ma.Te rog acorda-mi mai multa atentie.Staruie-te sa-i zici mai emotional,el se va mira si va incerca sa te imbratiseze,iar atunci poate i-or veni sentimentele inapoi.Dar stii se poate nu numai in parc, oriunde numai fara martori, ok?winking. Sfatul meu, nu fi geloasa pe el, fii doar atunci cand vezi cu ochii tai.Succeswinking.

| neutrino a răspuns:

Poate ca acum ai inteles ca, fata fiind, trebuie sa-ti tii gura inchisa atunci cand iti place de un baiat. Acum il poti ignora cat vrei, el deja te-a refuzat, neplacandu-i de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh,da ce să zic...blah, blah, blah!
Hai să fim serioşi,dacă se comportă la fel însemnă că nu-l interesează de ceea ce simţi tu,dacă il iubeşti sau mai ştiu eu ce. Te place doar ca prietenă şi nu mai mult. E genul de persoană care îi place să se distreze şi să fie înconjurat de voie bună, zâmbete, fete etc. Nu cred că vei rezolva ceva dacă vei fi cu el. Persoana iubită nu trebuie să o cauţi tu şi niciodată nu trebuie să-ţi mărturiseşti sentimentele faţă de un băiat. El este primul care ar trebui să facă acest lucru dacă întradevăr te place. De ce nu ai răbdare mărturisind totul din prima? De ce îţi scoţi masca înainte de a se lasa cortina? De ce? Învaţă să te faci plăcută şi nu mai da cărţile pe faţă atât de repede.
Pe acesta lasă-l baltă, fii fată conştiincioasă la şcoală, că vei găsi băieţi frumoşi şi în etapa următoare a vieţii. Multă baftă!

| MayanMistica a răspuns:

Tu il iubesti...dar el?

| TeAjut12 a răspuns:

E afemeiat si nu indragosti de iei ca... totusi pote ti-a zis asta ca intre amici big grin

| ramonika12 a răspuns:

Oh stiu cum e crede-ma... am patit-o exact ca tine. nah cred ca colegu tau e un pic un afemeiat ca si colegu meuhee hee ( nu te supara ) suferi stiu sad poate te place. nu il ignora shame on you dinpotriva du-te la el joacate cu parul zii kai cel mai mumos baiat etcc....baga vrajeli :-p poate reusesti ceva. iar daca nu merge sad inkearca sa te interesezi de al baiat si o sa-ti treaca cred. sad bafta scumpa! sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor

| Gallaxy a răspuns:

Daca stie ca il placi, atunci da-te pe langa alti baieti. Ignora-l. Stai cu cel mai bun prieten al lui, fa si tu chestiile care le face si elwinking. Baietii sunt foarte gelosi cand vine vorba de fete happy

| vladvl2 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine(sunt baiat)...
Iesi cu prietenii, distreaza-te, nu vorbi cu el si cu timpul il vei uita...
Succes!
citi ani ai?

| DamianTeodora a răspuns:

Ar fii mai bine sa il lasi in pace si sa nu ii mai acorzi atentie pentru ca il va durea mai mult

| doddiew a răspuns:

Eu iti propun sa-l scoti in oras in weekend sau cand ai timp la un suc sau la o plimbare. Fa-l sa zambeasca, sa rada. Spune-i ceea ce simti pentru el, ca-l iubesti, ca vrei sa fi cu el. Daca te accepta incearca sa-l saruti.Petreceti mai mult timp impreuna, cere-i numarul de telefon. Daca te refuza, mai tarziu isi va da seama ca a facut o mare greseala refuzandu-te. Funda :X?