| EuAlaStrain a întrebat:

Am si e i intrebare. E cam complicata treaba :-s, deci sunt un baiat de 15 ani, stau in Anglia si invat la o scoala de aici. Am inceput scoala acum 3 saptamana. La inceput mi-am facut multi amici, si fetele se tot dadeau pe langa mine, toate doar una nu. Ea a fost singura din toate care numai imi zambea cand m-a uitam la ea. Eu am inceput sa o plac destul de mult. Ma rog, fiind din fire extrem de mega super timid nu am avut curaj sa vb cu ea. Dar am mai facut-o sa rada de cateva ori fara sa vb cu ea si chestii. Totusi m-am imprietenit cu 2 dintre cele mai bune prietene ale ei. Am vb cu alea, le-am zis ca-mi place de ea si au zis ca o sa vb cu ea. In timpul ala eu deja imi facusem curaj si am inceput sa ma mai uit insistent la ea. >: Eu ii dadusem si add pe FB si ea a acceptat. Intr-o zii prietena ei a venit la mine si mi-a spus ca a vbit cu ea, si ca cica nu m-ar placea deloc si ca m-ar crede si ciudat ca i-am dat like la vreo 6 poze de pe FB. Eu m-am cam simtit naspa ca o placeam mult. dar totusi, dupa ce mi-a spus asta, m-am mai intrebat unele persoane daca chiar o plac si eu le-am raspuns ca da. Si eu, intentionat am inceput sa o ignor un pic, nu ma mai uitam dupa ea, cand m-ai trecea pe langa mine nu ma mai uitam la ea si la fel in timpu` orelor. Si acum in ultimele zile din saptamana. m-am mai uitat dupa ea si ciudat mi se pare ca cica desii a zis ca-s ciudat si nu ma place deloc, de fiecare data cand ma vede se uita la mine, chiar si in timpu` orelor cand sta in dreapta mea se intinde si se uita la mine, si nu stiu, parca acum cand se uita la mine, se uita intr-un fel in care ma face sa o plac si mai mult. Faza e ca cu toate ca ea cica ar fi zis ca-s ciudat, prietenele ei, au incercat sa-i explice ca nu sunt. Si pe langa asta m-am si imprietenit cu cei mai populari din sc, cu care are ea ore si sta inainte de a intra in clasa. Si aia toti cand ma vad ma striga si zic ca-s tare, ma saluta si... ma gandesc ca poate auzind astea poate si-o fii schimbat parerea. Dar nu stiu. Sunt confuz.

Voi ce credeti? Funda la un raspuns bun. Si cine vrea sa faca panarama, nu ma supar, dar sa stiti ca e copilaresc si stupid. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Fragolita a răspuns:

Pai sincer. cred ca ii mai timida fata. si nu se arata. Poate ar fi bine daca ai vorbi cu ea si i-ai scpune ca o placi si sa vezi ce reactie are. thinking Sper ca te-am ajutat. Succes! >big grin

2 răspunsuri:
| Laurretta a răspuns:

Ți se pare că întrebarea ta se încadrează la categoria Dragoste si Sex? Pune-o la Familie si Relatii, vei avea mai multe sanse de a primi raspunsuri.

| EuAlaStrain explică (pentru Laurretta):

Chiar nu cred. Si da, se incadreaza aici. Probleme? doamne ce om