| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi.
Ies cu un baiat( el ma place, eu habar n-am ce simt) si nu stiu defapt ce vreau de la viața asta. Treaba sta cam asa : cand vorbim pe fb sau la telefon sunt foarte afectuoasa cu el, dar cand e vorba sa iesim amandoi am un sentiment de respingere, nu stiu ce e cu mine si de ce nu pot incerca sa ii dau o sansa, e imposibil sa se rezume totul la " virtualitate". Si inca o frica de-a mea este ca pana la 18 ani nu am avut un sarut french (ma simt penibil ca nu stiu sa ma sarut pana la varsta asta, ma panichez repede si imi e sa nu ma fac de rusinelaughing ) pur si simplu resping baietii straight face parca ma simt mai libera si mai fericita fara o relatie ( responsabilitate)... credeti ca mi se intampla toate astea deoarece nu il plac cu adevarat pe acest baiat?
El este super, nu am nimic ee comentat împotriva lui, problema este la mine.
Ce as putea sa fac?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frica cred ca e motivul,poate de fel esti paranoica se stie ca estrogenul produce stari de paranoia, inaltimea mica si ea,dezamagiri din trecut,copilarie defefectuoasa,relatie proasta cu tatal etc poate l-ai il vezi ca pe un frate,de asta nu poti trece peste asta, daca era un badboy si te atragea fizic mult nu rezistai tu mult,nu e chimia aia,cum sa spun eu atractia, dorinta sexuala, tu stai cu el din plictiseala atat, de aia il respingi ca ce vrea el sa fie, dar daca respingi des toti baieti pot fi multe motive, poti fi chiar si lesby, degetul inelar il ai apropiat de cel mare?

| iLoveEpicxD a răspuns (pentru RAY):

De fapt nu resping baietii pentru ca as putea fi lesbylaughing DOAMNE FERESTE! Resping baietii din frica aia ca nu stiu sa ma sarut, nu am incredere in mine happy

| RAY a răspuns (pentru iLoveEpicxD):

Ai fost dezamagita?

| iLoveEpicxD a răspuns (pentru RAY):

Mereu. toti baietii pe care i-am placut vroiau doar s*x de la mine. si ma preseaza faza cu sarutul.

| RAY a răspuns (pentru iLoveEpicxD):

Orice mascul potent,hetrosexual,normal la cap vrea sex de la o fata, ca uni se mint e treba lor, eu recunosc asta, acuma cu sarutul cu rabdare, calm, relaxare etc

| neutrino a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa accepti o relatie, numai pentru faptul de a-i da lui o sansa! Sansa trebuie sa ti-o dai tie, dar numai daca in stomacul tau si-au facut aparitia fluturasii. Fara ei, relatia nu poate fi decat o minciuna, iar cea pacalita tu vei fi. Cat despre sarut, saruta-te normal! Variatiuni pe aceasta tema nu se fac inca de la inceput, si, oricum, nu se fac oricand si cu oricine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce legatura are Ray cu masculii potenti si heterosexuali? Sau cu cei normali la cap? Sau cu masculii, ca tot veni vorba?

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Cred ca daca simti un sentiment de respingere, nu vrei mai mult de cat ataat. Poate e bune sa ramaneti in a fi cei mai buni prieteni su doar prieteni. Nu stiu ce simti tu, daca as putea sa fiu eu in locul tau, cred ca as putea sa iti dau o explicatie. Pana la urma, nu estiu exact ce simti tu. happySucces!

| cameleonu05 a răspuns:

De fapt frica ta e daca ma pupa ce fac, cum ...sa nu il musc de limba, da ce cauta cu limba in gura mea, o fi igenic, laughing ce o sa creada despre mine laughing) normal ca nu vrei relatie daca tu il pupi pe obraz si te astepti sa se multumeasca cu un pupic mic pe botik laughing