| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de un pic de ajutor. Deci, sunt o tipa din Brasov, si nu de mult m-am mutat intr-un cartier nou. Fiind noua aici, mi-am facut doar cativa prieteni. Infine, nu asta conteaza acum. Intr-o zi am iesit p'aici si am vazut un tip, cred ca e si el mai nou pe aici, nu-l vazusem pana acum. mi se pare ca este foarte dragut si as vrea sa fac cumva cunostiinta cu el.Dar nu stiu cum. Nimeni din mica mea gasca nu il cunoaste si sunt o persoana foarte foarte rusinoasa. Adica nu ma pot duce la el pur si simplu, si sa-i vorbesc. Aveti vreo idee? Ce ar trebui sa fac? straight face. Multumesc :*!

Răspuns Câştigător
| MishikiCrisy a răspuns:

Lovestete de el "din greseala", cere-i scuze, apoi prezintete. Daca e sa mai vorbiti ca tipul nu are ce face bine de tine, daca nu si trebuie sa plece undeva, il saluti si te uiti la el cu un zambet micut iar apoi pleci in alta directie. Atunci cand te lovesti de el sa para ca tu chiar nu ai vrut si sa fi putin speriata.
Asta e o varianta mai usoara la care trebuie sa ai putin curaj la inceput. Alta varianta inca nu mi-a trecut prin cap.

| Ninaaaa a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Mersi mult! Mi-ai dat o idee foarte buna. happy

4 răspunsuri:
| Vlad93 a răspuns:

Buna si eu sunt din Brasov, uite un sfat de la mine du-te la tipul acela si ii zici ca te-ai mutat in cartier si ca nu ai prea multi prieteni asa te bagi in seama cu el.

| Ninaaaa a răspuns (pentru Vlad93):

Sper ca o sa mearga. Si o sa am destul curaj sa merg la el si sa-i spun asta. Multumesc mult!

| Vlad93 a răspuns (pentru Ninaaaa):

Cuplacere Nina