| AnUtZa_5621 a întrebat:

Hei TPU :*! Cum ma pot desparti de prietenul meu, fara sa ii ranesc sentimentele. Sa stiti ca el tine foarte mult la mine, dar eu il vad mai degraba ca pe un frate big grin, funda!

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunakisscel mai bine ar fi sa fi sincera cu el si sa ii spui exact ceea ce simti tu si anume ca tu il vezi ca pe un frate si nimci mai mult.De durut tot il va durea indiferent in ce mod i-ai spune dar ii va trece, vei vedea.
Asa ca nu are de ce sa iti fie teama, spune-i si daca vrei puteti ramane prieteni in continuarehappy
Baftahappy

7 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Nu te poţi despărţi de el fără să ii raneşti sentimentele.

| BeAmazing a răspuns:

Cand nu vrei sa renesti pe cineva, dai vina pe altu laughing! Ii poti spune ca mama ta nu este de acord sa ai prieten pentru ca ai mult de invatat, si ai rezolvat happy!

| singuraticul21 a răspuns:

In cearca sa fi suptil in fie care zi cate un pic indiferenta si va intelege ca nu mai puteti fi impreuna. Sau chiar daca e greu adevaru spune-i ca il vezi ca pe un frate nu aveti pct in comun si nu mai se poate face nimic

| BEmanuel87 a răspuns (pentru singuraticul21):

Ce-i aia "suPtil"? Termenul e "suBtil". Apoi ea e fata, deci nu poate fi decat subtilA.

| KristyNbk a răspuns:

oh go on, si eu am patit la fel crying, pr mea mi-a zis ca tine la mine ca la un frate, nu mi-am putut stapanii sentimentele asa ca am inceput sa dau cu pumnii in pereti si mobila, mi-am rupt mana dar cert este ca o iubeam si ca pana la urma ne-am impacat happy big grin

| AnUtZa_5621 explică:

Va multumesc mult :*!

| s_5783 a răspuns:

Spune-i adevaru va durea intr-adevar dar mai devreme sau mai tarziu va afla si va zice ca l-ai mintit! explica`i ca ai incercat sa il iubesti dar este prea greu, imposibil chiar! Va suferi ce-i drept indiferent cum o sa ii spui sau arati daca spui ca tine la tine, dar apoi se va linisti, va gandi " la rece" si isi va da seama ca nu poate sta cu o persoana care nu-l iubeste! :* BAfta