| NikuKst a întrebat:

Hei, TPU! de curand mi-am prins iubita culcandu-se cu altu ( mie imi spunea ca nu e pregatita ), cu toate astea pe ala l-am luat la bataie si sunt inca cu ea intrebarea e... ce as putea sa ii fac ei ca mai mult ca sigur daca nu ii atrag atentia intr-un fel o va face din nou? rog seriozitate. Mersi pentru ajutor happy

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Nu trebuie "sa-i atragi atentia" cum spui. Ca doar nu esti politist si nici stapinul ei.
Trebuie sa "vorbesti cu ea" si sa o intrebi daca mai vrea sa ramina cu tine cu conditia sa nu mai umble cu altii. Intrebarea asta trebuie pusa cu calm, sa inteleaga ca accepti si un da si un nu. Pentru ca te stie "cu muschi" daca nu comunici calm cu ea s-ar putea sa fie speriata, intimidata.
Daca e mai important pentru tine sa o pastrezi decit ca te-a inselat, atunci treci peste cele intimplate si incearca sa cazi la intelegere cu ea pentru o continuare. Daca nu, desparte-te ca un cavaler.
Bafta!
P.S. Nu mai lua lumea la bataie. Asta nu rezolva nimic si nu vei putea sa te bucuri de dragoste niciodata daca procedezi asa.

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ca sa nu te insele din nou, poti face un singur lucru. Daca trebuie sa-ti spuna altii care este acel lucru, atunci scuza-ma, dar nu-ti pot gasi alt calificativ decat...

| Fatamuntilor a răspuns:

Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca fata nu mai este a ta! Degeaba l-ai luat la bataie pe ala.
Lasa-i pe aia sa fie fericiti, iar tu cauta altcineva.

| sofisis a răspuns:

Stai sa inteleg, cu tine nu se culca dar cu ala da?
Si tu inca mai esti cu ea?
Cam cat de naiv sa fii? Pe bune acum...
Nu inteleg de ce accepti batjocura asta.

| Mussette a răspuns:

Pe ala il iubeste. Daca o iubesti, lasa-i sa fie fericiti. O sa intelnesti si tu o fata care sa te iubeasca. Cu siguranta te va mai insela, fiinda pe el il place cu adevarat. Bine, si la tine o atragea ceva.

| PeFuga a răspuns:

Nu mai bine iti cauti tu una non-cu_va? big grin Eu in locul tau ii omoram pe amandoi, dar na... daca tu preferi sa nu faci inghisoare pentru o panarama, ar fi cazul sa iti cauti macar una care sa nu fie umblata prin tot orasul cat pe tine te tinea de prost cu placa "nu-s pregatita" happy Eu cred ca daca nu-i dai papucii nu ai coloana vertebrala sau demnitate happy Ori asta, ori esti urat si nu "poti" mai mult decat atat.

| gingergirl1 a răspuns:

Adica ea te-a inselat si mintit si tot tu te duci inapoi la ea? straight face lol...laughing

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai cred ca ei trebuie sa i dai drumul si sa ti gasesti pe altcineva!

| RedDeath a răspuns:

Deci o lasi in plata Domnului! Nu te supara, dar e cam tafulita si cam spala pe jos cu tine. O lasi sa isi bata joc de tine in fata ta?! Si pe langa faptul ca te-ai abtinut sa nu ii tragi una [ nu de alta, dar te putea da la politie], tu inca mai ramai cu ea?!
Mai, asa ceva nu se face niciodata! Daca a facut-o, inseamna ca e o mincinoasa tarfa, care mereu va fi asa si in care nu poti avea incredere. Bine ca hoinaresc ep acolo fete de treaba, jumatati aproape perfecte pentru tine, si tu le lasi sa sufere, si suferi si tu langa o nesimtita dinasta. Daca nu te-a vrut, atunci sa n uteaiba! Trage-i cu papucii in cap si mergi sa fi cu alta, care te apreciaza si nu isi bate joc de tine.
Esti barbat, mai! Te lasi tu calcat in picioare? 1 Si inca o mai primesti inapoi?! Deci NU! Iti cauti alta, ca sunt destule, esti tanar, frumos, inteligent, ce mai vrei? Ai tot ce iti tebuie!

| Ezeru a răspuns:

"o va face din nou?" Normal ca o va face din nou.
Nu te iubeste iti pierzi timpul cu ea si iti zic sincer acum nu trebuie sa o ierti.
Nici nu inteleg cum ai putut trece peste. In fine oh go on
Oricat de mult ai iubi-o nu se merita parerea mea, dar totusi daca vrei sa ii captezi atentia.
Organizeaza-i o seara romantica ( nu fa un obicei dinasta, dar nici sa lipseasca nu e bine). Fii romantic, ascultator, putin ingaduitor ( nu foarte mult ca si-o ia in cap ) si cel mai important fa dragoste cu ea des si binewinking

| Miky1 a răspuns:

gramada, nu te-ar fi refuzat. Dupa care PA!

| fataciocolata a răspuns:

Sfatul meu este sa te desparti de ea, cum te-a inselat o data te va insela si a doua oara. Sper ca te-am ajutat!

| Hace a răspuns:

Nu inteleg de ce l-ai batut pe baiatul respectiv?! Singura care poarta vina in aceasta situatie este ea, pentru ca e o mincinoasa. Ar trebui nici sa nu iti mai pui problema ce sa faci, cum sa o atragi. Fugi de langa ea, femei sunt multe pe pamant si nu merita sa stai sa te "incoroneze" toata viata.

Numai bine!

| Lamborghiniasx a răspuns:

Las-o n-incolo ca-i proasta rau de tot!

| DavidoW a răspuns:

O luat ala bataie pentru ca e mai destept ca tine. laughing) aiurea, nu e ultima femeie din lume.

| adbu a răspuns:

So lasi ca-i curva

Răspuns utilizator avertizat
| nvsndn a răspuns:

In locul tau m-as desparti direct de ea. Daca ramai cu ea nu esti decat un fraier, iar ea va face orice din tine pe viitor big grin