| Swittypink a întrebat:

Hei TPU, imi place de un baiat de la mine din cls si vorbim la scoala eu purtand aparat dentar si imi spune ca mie imi sta bine si ca sunt draguta iar unei colege care poarta aparat si sus si jos (eu port doar sus) pe ea a poreclit-o mananca fierlaughing si nu prea stiu ce se cred, ma place sau nu? el e genu dur dar eu stiu ca nu e asa... dar cand vreau sa ii spun ca il plac mi-e frica si ma gandesc ca o sa rada de mine si daca as avea o relatie cu el o sa rada de mine colegii

1 răspuns:
| youmail a răspuns:

Dragostea si relatiile sunt frumoase.
In primul rand tu nu trebuie sa tii cont de colegi. Daca vor ei oricum rad.
Implica-te in relatia aceasta, fa-l pe baiatul tau sa se simta bine, sa se simta implinit alaturi de tine.
Cat despre aparatul dentar nu e nici o problema. Multe fete au avut si acum au niste dinti de invidiat.winking
Daca tu o sa te schimbi putin sa capeti incredere in tine gen sa te asezi la el in brate in fata colegilor in timp ce el este sprijinit de un perete ca si cum esti pisicuta lui si tot tu sa ii iei mana sa i-o pui pe burtica ta atunci 'i-ai spart pe toti' practic nu vor mai avea ce comenta.
Vor ajunge colegii in postura in care daca mai spun ceva sunt prosti.
Toti vor fi invidiosi pe el si te vor aprecia.
Fetele oricum nu se pun pentru ca ele sunt nascute pentru a fi invidioase.
Mult succes ps nu uita sa ne spui cum a iesit.

(funda, vot ceva?)