| Parakeets a întrebat:

Hei, TPU, în iarnă un tip s-o oferit să mi ofere o noapte de amor. Prima dată tipul dorea chiar să vină la mine în oraș, apoi o zis că mă așteaptă el în București.
Apoi eu prima dată aproape că decisesem (în frenezia situației) să mă duc, să mă aventurez în această călătorie se*uală, apoi am analizat mai bine și am decis să renunț.

Dar tipul o tot insistat și apoi parcă nu mai scăpam de el, eu fiind cam arogantă cu el, și ținându-mă ferm pe poziții că nu aș face așa ceva, dar acum îndrăgostită de alți proști care nu mă plac și apărând prin preajmă și unul de care am fost eu super îndrăgostită în liceu, m-au cam șifonat toate astea, mă gândeam să mă arunc în brațele acelui tip. Chiar dacă e doar pentru o noapte.

Credeți că ar merita experiența, oricum iubirea nu există și sincer bărbații sunt niște porci. Poate că ar trebui să schimb și eu perspectiva și să încep să trăiesc? Voi cum ați vedea situația asta, ar fi ceva rușinos dacă m-aș arunca într-o relație cu beneficii doar, fără iubire?
Și oare ar fi dubios să-l caut eu pe tip acum? Tipul o zis sure, că mă așteaptă și oricând am nevoie să-l caut, că-mi va oferi o noapte de neuitat. Ba chiar a zis că nu are nimic că sunt pufoasă. Că lui îi plac toate. happy Și că are multă experiență cu femeile. Ba chiar a zis că îmi va oferi și momente de tandrețe, nu doar un simplu s*x.
Să mă arunc oare în brațele acelui tip? Sau oare ajung apoi să mă îndrăgostesc și de ăla și va fi mai grav? Am nevoie de un sfat, de preferat unul bun. Nu am chef de judecăți, vedeți-vă de treaba voastră care nu pricepeți. Chiar n-am chef să dau explicații la nimeni despre viața mea. Vreau doar un sfat smart. Ce ați face dacă ați fi în locul meu? Cum ați trece peste iubiri neîmpărtășite, iar și iar? M-am săturat să dau doar de proști, care ar dori ajutorul meu sau o vorbă bună de la mine, dar apoi nu-mi oferă tot, pe motiv că nu arăt 90-60-90. M-am săturat. Și m-am săturat să tot simt sentimente de genul și mereu să fiu pe minus cu energia și să mă simt ca o proastă.
M-am săturat. Deci vreau să văd un alt bărbat ca să-i uit pe idioți. Dar nu știu dacă asta m-ar ajuta să uit de proști.

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

E Frumos să iubești, chiar dacă dragostea aia n-a rezistat prea mult. Măcar nu regreți că n-ai incercat!
Imaginează-ți căt de norocoasă ești in comparație cu alte femei care n-au expermentat NICIODATĂ durerea unei iubiri eșuate!
Daragostea PURĂ poate fi descoperită doar cu garda jos și vulnerabil.

39 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Vrei un sfat "smart" sau vrei unul care sa-ti convina? Eu cred ca "smart" ar fi sa nu te duci tu la el. Apropo, nu el iti ofera tie o noapte de amor, ci tu lui...asa ca, trebuie sa vina el la tine.winking

| Parakeets explică (pentru wildthing):

Păi prima dată o vrut omul, sau părea că s-ar gândi. Ba chiar mi-a și zis numele singurului Hotel de la mine din oraș. rolling on the floor) M-am speriat atunci. Dar atunci auzind că e dispus să bată un drum până aici, cam eram decisă. Oricum eram negativă atunci, că nu ar mai merita să păstrez tot pentru prințul meu. rolling on the floor) Dar după mi-am zis că dacă intru în alte belele. Însă și la asta aveam un răspuns. Oricum voiam să mor, în marea majoritate a timpului și mi se părea prea boring viața asta, încât mi-am zis că și chiar dacă s-ar dovedi vreun psicho boy, e mai fain. laughing)
Dar apoi m-a întrebat dacă sunt sigură, ca să nu bată omul un drum degeaba până aici. Ba chiar mi se pare că o fost chair în perioada în care mai și ningea. rolling on the floor)
Și întrebându-mă dacă sunt sure, i-am zis că mă mai gândesc, apoi mă tot presa să-i răspund și în final rămânea că dacă mă hotărăsc, mă duc eu în București. laughing) Dar nici cu asta nu eram sigură deși tot mai mult eram pentru. Dar apoi am renunțat subit. happy
Dar chiar și la o lună după, tot m-o mai contactat laughing) Insista, insista omul. Chiar regret că l-am ignorat chiar așa. La ce folos abstinența? Prințul meu, s-a înecat, și broscoiul și tot regnul. rolling on the floor)

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai grija, după felul cum te-a abordat pare a fi peste și nu mă refer la zodie

| Parakeets explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Crezi? happy

Am aflat și eu acum ceva luni ce e un pește. Recunosc că până atunci nu prea-mi era cunoscut decât peștele din baltă. laughing) Dar ne-am emancipat și noi și maturizat. rolling on the floor)

Atunci mai bine că l-am refuzat. Nu cred că vreau să intru în lucruri tulburi. Asta-mi mai lipsea, nu că nu aș avea și așa o groază de probleme. laughing)

| ania a răspuns:

Ar fi o mare greșeală sa te arunci în bratele lui, ai ai adaugă unul la lista de dezamăgiri. Eu am zis ca dacă nu găsesc pe cineva care chiar sa îmi placa și care sa vrea sa ma ia de nevasta mai bine rămân virgina toată viata.
Sexul nu e doar o conexiune fizica e și una spirituala, preiei și toți demonii pe care ii are persoana respectiva, plus te atașezi emoțional și apoi lipsa reciprocității doare și te macină. Ai fi mult mai fericita da pe viitor ai alege sa respect planul Creatorului și ai alege sa nu mai daci sex decât după căsătorie și te-ai ruga constant sa te ajute sa găsești persoana care El știe ca e potrivita pentru tine pentru căsătorie.

| Parakeets explică (pentru ania):

Aș fi dat funda, dacă scriați puțin mai devreme. Sunt de aceeași părere cu dv. happy
Cred că da, au trecut toate traumele copilăriei, cum ar fi cazul să încep să mă rog, pentru un bărbat potrivit pentru mine. Chiar am început și eu să cred că Dumnezeu există. Și am totuși încredere că oricum știe El tot ce face, de ce face fix așa. Mă las în Voia Lui. happy
Mulțumesc! big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Credeți că ar merita experiența. Nu, căci nu duce nicăieri. O relație chiar și unică trebuie, sau ar trebui, sau ar fi bine să aibă un viitor, o finalitate. Speri că o să te simți bine. Dar dacă o să iasă pe dos? Iar un tip care zice vreau să te babardesc o noapte, mi se pare neserios din start.
Cum ați trece peste iubiri neîmpărtășite, iar și iar? Cum trec altele un milion, caută o iubire în continuare, nu se cotoiesc o noapte ca pisicile.
Am o nuvelă pentru tine pe această temă, scrisă de mine. Este un caz real.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/2018/02/decizie.html?view=sidebar

| Parakeets explică (pentru sadrian46):

Ehh, oricum, încet, încet, mi-o trecut domnule Sadrian. happy
Cred că unde am fost la Biserică. Am schimbat perspectiva laughing) de ce să aleg suferința din iubirile mele platonice. O viață am și merită trăită happy deci aleg să trăiesc tot ce vine, cu iubire platonică și cu fluturi, cu muzică și plâns, cu somn pe minus și trăit tot. happy Merită trăită orice iubire până la urmă. Iar cât de feelul că nu aș fi dorită din cauza "felului meu/fizicului". Renunț să mă torturez cu aceste gânduri. Pur și simplu refuz. Știu că God mă pregătește prin aceste unilaterale dragosti, pentru adevărata și marea dragoste a vieții mele, alături de un tip smart, bun, fain și de preferat cu gust pentru femeile pufoase. happy Alături de prințul meu, într-un viitor. happy Cine rabdă, primește darul divin cu inima plină și cu trăire. happy
Abia aștept domnule Sadrian. E pe aici pe undeva prin Universul ăsta. Iar eu abia îl aștept să găsească cheia și casa. Eu aici sunt. rolling on the floor)

Până atunci, trebuie să iubim niște broscoiași râioși și veninoși. rolling on the floor)

| mihai69 a răspuns:

Nu cred că te va ajuta să uiți, dar dacă se ține de cuvânt, ar putea fi o experiență plăcută.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca faci generalizari amare,, oricum iubirea nu există și sincer bărbații sunt niște porci'' nu, nu cred ca merita, ci va fi doar o interactiune chinuita, numai asa ca sa fie.Nimanui nu-i place sa faca sex cu porci.Si este profund gresit sa sustii asa indiferent de context, de sexul persoanei si asa mai departe.
Totusi, ar trebui mai intai sa te interesezi daca acel tip mai este disponibil, poate ca lucrurile stau diferit si asta e un semn.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu sigur nu esti vara-mea? Sigur nu, ca ea de vreo 20 de ani nu e in stare sa invete bazele navigarii pe net. However, ai o abordare stupida ca a ei. RUSINOS? WHO THE FUCK CARES? Personajelecare vorbesc pe la spate ca altii ar face ceva "rusinos" sunt de fapt niste nefut&ti/nefutu&te cronici/cronice pe care, in lipsa de altceva, ii/le f#te grija de altii. Personaje irevelante de care nu are rost sa iti bati capul.
Arunca-te in ^%$a astuia, lasa bratele. Eventual mergi la terapie dupa aia daca lasa sechele psihice. Legat de iubirile impartasite/neimpartasite care nu se concretizeaza din n motive, e doar o solutie - mergi inainte.

| Parakeets explică (pentru GabiDumitrescu):

Cred că sunt vara dv laughing) deci mai am o sosie undeva aici în Univers. Și dacă vă ajută la ceva, deși am 27 de ani, tot nu mă prea pricep la tehnologie și gadgeturi moderne, dar nici la ceva peste basic pe calculator. laughing) Deci e posibil. laughing)

Dar nu cred că sunt totuși o tipă de genul. Sper că nu vă dezamăgește această mărturisire, dar mda, a fost un impuls și întrebarea o pusesem chiar strict să fiu sigură că cineva mă va opri, de la a face o nebunie. laughing) Deși oricum, chiar dacă mansarda mai se duce pe arătură uneori, nu sunt eu totuși așa de nebună încât să mă arunc până acolo. Mai ales într-un domeniu precum se*ul laughing)

Cred că doar am schimbat perspectiva despre dragostea platonică, de ce să sufăr că x nu mă place, când pot să mă bucur de sentiment și exact ca și dv, la fel găndesc și eu. Mă bucur de tot ce vine, fix așa cum vine și o țin tot înainte, că viața are doar o direcție, înainte și viitor. laughing)
Dar vă mulțumesc de perspectiva oferită și de faptul că mereu mă ascultați pe aici.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Parakeets):

Tutuieste-ma, de cate ori sa mai repet asta? Numai ce au trecut cateva ore de cand un coleg de munca mi-a scris "Mr. xxxx" si i-am zis sa nu mai faca asa ceva cit traieste, a bagat la cap. Tu vrei cerere scrisa in dosar cu sina?
Nu are cum sa ma dezamageasca ideea ca cineva nu e atit de dezastru ca vara-mea.

| Parakeets explică (pentru GabiDumitrescu):

Încerc să vă tutuiesc de fiecare dată, dar din reflex. laughing)
Dar stați să vedeți când unii de aproape vârsta mea, îi iau deja cu dv. Și chiar îmi zic că poate s-or simți săracii băieți și fete moși și babe deja. laughing) Dar din cauza educației oferite de ai mei, e totul. laughing) Încerc să mai schimb unele chestii, dar mna, cam greu uneori.

| J0B0MAT a răspuns:

Aș zice să nu te duci, pentru cam toate motivele care ți s-au mai spus.
Dar dacă ar fi să te duci, nu vă întâlniți la București și nici la tine. Alegeți un hotel în altă parte. Cel mai sigur.

| Emma30555 a răspuns:

Mie mi e teama ca tipul asta sa nu fie sub așteptări, și ca fizic, și intelectual dar și ca experienta. Faptul ca ti garantează o noapte de neuitat nu mi se pare ca e ceea ce spune. Deci atenție la acest aspect, în rest da, poți avea prieten cu beneficii, poți avea o aventura sau mai multe nu e nimeni în măsura sa te judece, și cred ca nu e ceva ieșit din comun. Dar încearcă sa îl cunoști înainte, măcar la o întâlnire, doua și apoi faci ce simți

| Parakeets explică (pentru Emma30555):

Aici îmi place ce zici. Orice ar fi, tot ar fi ok să-l cunosc măcar o dată, de două ori înainte. laughing) Mersi. happy

| Eireann a răspuns:

Esti majora, vaccinata, decizi singura. Daca este insa printre primele tale experiente sexuale nu te-as sfatui sa incepi chiar cu "prietenia cu beneficii" -este greu de navigat chiar si pentru cei cu o vasta experienta romantica/ sentimentala. Tu acum crezi ca o sa mearga totul de minune - sex fara sentimente - "daca altii pot, pot si eu" dar daca esti la inceput nu stii cum o sa reactionezi dupa acea noapte.

| blackann a răspuns:

M-as bucura de sex.
vad ca ai intrebat in octombrie, ai facut-o?
sigur o sa zici nu.....deja stiu.
esti previzibila.

| Parakeets explică (pentru blackann):

Mehhh, gândire masculină. straight face

Cum naiba se șterg întrebările astea? Asta și cea cu tata chiar nu trebuie să stea aici. În văzul tuturor.

Treceam doar printr-o stare proastă, dar sunt la fel cum m-am născut. Nu am făcut nimic și sincer mi s-a cam tăiat de tot. Jobul e mult mai important decât s** sau chiar idioata de dragoste.
Mi s-a tăiat de tot.
Îmi ador viața asta solitară și în care nimeni nu mă fu** te la cap. Dar doar că jobul mă stresează enorm. Mai ales că oric3 job ar fi, trebuie să fie în lume. M-am sălbăticit prea mult ca să-mi mai placă ceva la lume sau ardă de lume. Oricum sunt niște monștrii oamenii. Am obosit că cred sau să încerc să văd binele din ei. Când în oameni, hai să fim serioși, nu prea mai există binele în noi. Lumea a cam înebunit, s-a cam sălbăticit și înrăit și ea.

Așa că, mi s-a tăiat și de s** deși na, sunt și eu om, uneori la câteva luni buni, sau ani buni, mai am și eu poftele mele. laughing) Dar oricum îmbătrânesc așa că, se duc. Abia aștept. Să devină totul doar o nălucă.

| blackann a răspuns (pentru Parakeets):

Trist

| DeMicUnCălător a răspuns:

Mai bine să-ți pară rău, decăt să regreți!

| Parakeets explică (pentru DeMicUnCălător):

Asta se vrea a fi o încurajare, domnule călător? laughing)

Și cu visul că va apărea prințul meu? De ce God nu mi-l aduce?

Adică totuși mentalitatea mea nu e ca să ies cu tipi random, dar parcă simt un impuls de a ieși cu oricine acum, doar să uit de idioți.

Nu știu ce să fac. Dar e trist că nici nu prea am tupeu să-l caut eu pe tip. Dar simt un impuls, ori asta, ori innebunesc sau fac alte ravagii. De obicei când sufăr chiar mă transform. Îmi rămâne decât să mă rog, să scap repede de aceste feeluri, apoi voi redeveni la normal. Și sper că nu mă voi mai îndrăgosti niciodată, oricum la ce folos? E doar un sentiment cretin, "a fi îndrăgostit".

Dar am să țin cont de acest sfat. Cred că ar trebui să încep să mă adaptez și eu la noua eră. Cea a se*ului, nu cea a dragostei. laughing)

| anonim3248 a răspuns (pentru Parakeets):

Mergi la ăla și fă sex cu el.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Parakeets):

E Frumos să iubești, chiar dacă dragostea aia n-a rezistat prea mult. Măcar nu regreți că n-ai incercat!
Imaginează-ți căt de norocoasă ești in comparație cu alte femei care n-au expermentat NICIODATĂ durerea unei iubiri eșuate!
Daragostea PURĂ poate fi descoperită doar cu garda jos și vulnerabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca cel mai potrivit si bine ar fi sa astepti persoana potrivita asta asa, ( nu doar din considerente ce tin strict de sfera vreunei credinte / religii anume, caci ar trebui sa se inteleaga de la sine ca si Femeia e Om, iar Omul are nazuinte se*uale ce sa vorbim atunci de partea masculina si ale lor permanente probleme )...
Deci, problema in cazul tau ar fi cu totul alta se pare, tu iti doresti sa te arunci in bratele unui barbat doar pentru ca ai fost dezamagita tot de ei?

De departe, nu ar parea solutia cea mai potrivita.
Adica tu tanjesti iubire nu s*x - de ce ai accepta sa te arunci in bratele unuia care ofera doar strict asta? ca sa fi nu doar posibil ranita iar ( ceea ce pare ff posibil & probabil ), dar mai ales sa ramai si cu regrete!?!

Dragostea adevarata va veni odata si-o data si ea, dar unii o gasesc destul de... greu!?

Rusinos nu ar fi, dar nepotrivit si ....dezamagitor, cu siguranta DA! In special cand esti o fire visatoare, adica genul de fata care viseaza sa-si gaseasca printul cu care sa-si intemeieze o familie bazata pe Iubire si Respect reciproc si sa traiasca pana la adanci batraneti, impreuna...

Eu zic ca dubiosul e tipul! Daca e vreun peste? Sau vreun sidist? ( are sida)?
Esti constienta ca te expui multor pericole? Pericole care zic eu nu merita riscul, mai ales doar pentru a fi dezamagita la final, zic eu.

Fiind si prima experienta sexuala... cred ca deja ai toate raspunsurile si argumentele posibile chiar daca nu spun em nimic.
O asfel de experienta ( as spune negativa! ), nu duce nicaieri, la nimic pozitiv, as zice - mai ales in cazul femeilor!

Nu as face-o!
As considera : Barbatul potrivit ( daca exista un suflet pereche pentru mine pe undeva ) va aparea el, la momentul potrivit!

Nu-ti pierde niciodata speranta!
Si mai ales timpul, - cu prosti! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, gen, poti sa mi dai insta ul ca ti ofer si eu niste pulicica

| LaviniuA a răspuns:

Cam ciudat sa te intrebi "oare sa merg acolo ca sa fac sex cu cineva?"
Decizia de a face sex nu cred ca e rationala. Nu e ca si cum te-ai intreba "sa merg la cinema sa vad filmul ala? Pai sa vedem... ce plusuri, ce minusuri are filmul?"

Sexul apare atunci cand e atractie sexuala intre doi. Fara atractie sexuala nu stiu ce e. Ar fi un fel de sport? laughing
Din ce scrii, inteleg ca nu prea va cunoasteti, e ca un strain? Daca e asa, ma intreb daca vei simti atractie fata de el in momentele alea?

Cum vad eu ca apare atractia aia...
Sa zicem ca esti in club cu un amic, dansezi si te simti bine langa el, ii simti respiratia, corpul, simti asa ca un foc in tine si in el mmmm... gata atractia sexuala.
Sau esti cu el la o plimbare, povestiti, radeti, va simtiti bine si relaxati, vezi ceva in ochii lui care gata declanseaza dorinta si iti vine sa te lipesti de el big grin

Asa vad eu lucrurile... nu stiu, poate ca unele persoane sunt altfel, simt lucrurile diferit.
Fara atractia aia care e ca un foc... imi vin in minte noptile de iarna pe aici, caloriferele caldute, afara temp cu minus, picioarele reci si o stare de parca sunt pe jumatate moarta de abia ma misc... sorry nu sunt apta, de abia respir laughing

| Parakeets explică (pentru LaviniuA):

God! laughing)
Cam ai dreptate, la asta nu m-am gândit.
Dar deci sexul să fie doar pe baza unei atracții? laughing)
Credeam că poate fi oricum, random. Oricum atunci tipul care-mi propusese asta în iarnă, de ce naiba o făcu doar după ce văzu poza mea de Boo și apoi cea de Wapp și doar după ce i-am povestit 3 chestii despre mine?! Și cine știe ce frumusețe nu sunt. Am eu trăsături ok, că mi s-a spus, dar toți mi-au spus că-s grasă. rolling on the floor)

Deși când i-am spus asta, tipul o zis că nu e mișcat negativ de asta. O zis chiar ceva de genul "Ce, cred că ești o tipă pufoasă, cu forme, plinuță și numa bună de iubit și dezmierdat."
Ahhh, cum spuneam, Eva (eu) chiar eram să cad pradă lui Adam ăsta.

Susțin și acum că Adamii ispitesc Evele în secolul 21. Și unde mai pui că era și blonduț și mie nu-mi plac blonzii. Îmi plac negruții și brunețeii cu ochii verzi sau albaștri. laughing) Dar pentru o secundă chiar se dădeau niște impulsuri în mine de a mă duce. laughing) Chiar îmi doream. laughing) Dar am zis că dacă o fi vreun dubioșel. Dar tipul îmi oferea chiar și cină. laughing) Dar prima dată i-am zis că trec peste cină, că oricum eu sunt sătulă de 27 de ani de mâncat întruna laughing) i-am zis însă că-i accept vinul și partea romantică a serii. laughing)

Deci nu știu ce să cred că o fost aia laughing) Dar acum aș cam vrea un tip ca ăla, ca să uit de idioți pe care i-am iubit platonic. laughing)

| LaviniuA a răspuns (pentru Parakeets):

Vino in Buc, aici toti livratorii sunt de culoare. Ma uitam deunazi la unul cum ii facea ochi dulci unei studente, in timp ce ii livra haleul laughing Radeau amadoi, cred ca se intelegeau ca mutu cu surdu laughing
Pai da, ce mare lucru. Vine creolinul la tine acasa cu pachetul, il poftesti inauntru, iti lasa o impresie de gentleman, il servesti cu o cafea si gata... it's a match big grin

Astia care propun o noapte de sex, ca si cum ti-ar face o favoare sunt probabil dubiosi. Te trezesti filmata cu vreo camera ascunsa si apoi te vezi pe siteuri din alea. Sau iti propune un casting pentru filme x. Sau mai rau, il vezi ca vine cu prietenul lui gay, el fiind bi... sau ca are cine stie ce fetishuri ciudate cu doctorite... vezi ca scoate costumul de doctorita si te pune sa-l imbraci laughing plus bici si catuse ouch laughing
La cat de dezaxata e sexualitatea in zilele astea, te astepti la orice.

Nu ai nevoie de asa ceva laughing ramai la iubirile platonice ca sunt faine. Zi mersi ca simti ceva acolo, ca nu esti rece ca unele persoane.

| Parakeets explică (pentru LaviniuA):

Exact așa am gândit și eu după ce m-am întors de la Biserică.

De ce sa sufăr pentru o iubire sau mă rog, mai multe iubiri platonice? laughing) trebuie să mă bucur de sentimente, eu măcar le am și e păcat să nu le trăiesc. laughing) Oricum după ultima dramă platonică din liceu și una prin facultate, am cam rămas plictisită de viață, e bine că măcar acum a mai apărut câte ceva și prin a mea viață. laughing)

Dar deci zici că sunt mulți negrișori în București? big grin
Jesus, atunci cred că tot în București trebuie să-mi caut job. Oricum tot pe livrări aș fi vrut și eu să lucru laughing) să fi lucrat numai cu colegi negrișori, aia da viață. big grin
Dar și în Timișoara erau mulți negrii. Tot pe livrări lucrau și acei băieți, niște bucățele de ciocolată foarte dulci. laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LaviniuA):

Daca si roleplay-ul e sexualitate dezaxata la tine, sper sa nu fi prins de oo vreun nefericit sa il tragi prin inel si sa ii otravesti restul vietii...

| LaviniuA a răspuns (pentru Parakeets):

Daa e plin orasul de livratori, sa-i vezi cum zboara cu pachetele laughing indienii talpa iute.
Vii aici si te implinesti pe mai multe planuri deodata big grin

| LaviniuA a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Bine poate am exagerat. N-am nimic cu ce ai dumitale prin sifonier, sper sa le purtati cu placeri laughing

| Parakeets explică (pentru LaviniuA):

Cred că da happy Nu prea sunt totuși fană indieni, mai mult africănei, negrișorii negrișori, dar după ce m-o servit un mic indian la o cafenea din Timișoara, încep, încet, încet să-mi schimb părerea și despre indieni. laughing) Merită iubiți toți. rolling on the floor)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LaviniuA):

Abordarea aia puerila in care daca sustin pe cineva/ceva/drepturile cuiva, atunci am un interes direct. Nu, n-am nici un costum kinky prin dulap. Am destula imaginatie, in schimb...

| Parakeets explică:

Ei bine, domnule anonim, eu am altfel de dorințe. Să mă îndrăgostesc, să trăiesc o iubire arzătoare și să fiu happy. Dacă se poate, nu doar eu, ci și un el. Și să luptăm împreună pentru tot.

Dar totuși, cred că am aflat adevărul secolului. Dragostea nu există. Există doar atracție fizică și bla-bla. laughing)

Tre să accept și să merg înainte. Oricum, mi-am schimbat vibe-ul laughing) și perspectiva.
De ce să privesc ca pe ceva rău aceste iubiri unilaterale și platonice? Sincer, chiar azi am contemplat la astea. Nu întâmplător se spune că "DEPINDE CE VREI SĂ VEZI, PARTEA GOALĂ SAU CEA PLINĂ A PAHARULUI."
Zic deci să o fac și eu. Hai să văd partea plină în a trăi again și again o dragoste platonică. happy Ce atâta suferință?

Ar trebui să mă bucur de sentiment, nu? big grin Cu tot ce vine, cu fluturi, cu muzică ce mă sensibilizează, cu vise și bla-bla. laughing) Ar trebui să mă bucur de sentiment și să merg înainte. Dacă am învățat ceva în 27 de ani de nebunie, cu liniște, cu dureri și prea puține realizări laughing) am învățat doar că, orice ar fi, viața mere și iar mere pe lângă noi. Doar moartea ne oprește, așa că, hai să continuăm zic cu gânduri bune și cu încă o trăire de sentimente nebunești, chiar dacă doar platonice. laughing)

| CornelFlorika a răspuns:

''relație cu beneficii doar, fără iubire?'' Adica sa te regulezi pe bani mai exact sa fii curva?

| mariatraianalexandra a răspuns:

Ii o vorba nu risti nu castigi, in primul rand sa nu fie vreun dubios sa te omoare sau ceva Doamne fereste! dar daca crezi ca e un barbat de incredere cat de cat, eu zic sa nu sari direct la el in pat cii sa mergeti undeva la o cafea sa mancati cv sa faceti cv sa va cunoasteti fata in fata iar dupa sa aveti o noapte de dragoste. ar trebui sa vorbesti cu el daca vrea o relatie serioasa cu tine sau doar o noapte. tu te cunosti cel mai bine daca crezi ca te vei indragostii de el dupa o noapte(in caz ca nu vrea relatie) eu zic sa renunti la idee