| Izabella312 a întrebat:

Hei, TPU! La multi ani! Am 17 ani, cunosc de aproape doi ani un baiat pe care il plac. Noi eram din aceeasi scoala, incepusem sa vorbim foarte mult pe Facebook dar la scoala nu vorbeam mai deloc, doar daca mergeam eu in clasa lui sau il opream pe hol. Mereu mi-a fost oarecum teama sa-i spun cu adevarat ceea ce simt pentru el pentru ca el nici pana astazi nu a aratat ca m-ar placea sau ca ar vrea sa fie cu mine. Am iesit o data in vara, ca prieteni, si ne-am plimbat foarte mult. A urmat o perioada in care nu am mai vorbit, simteam ca a uitat de mine. In prezent nu mai suntem la aceeasi scoala dar am inceput din nou sa vorbim din nou(eu i-am dat mesaj). Am iesit saptamana trecuta de doua ori. Mi-a mai zis ca sunt speciala, ca il motivez si ca sunt cea mai tare insa asta numai pe Facebook. Noi ne imbratisam cand ne vedem pentru ca eu il imbratisez. Sufar pentru ca din toate astea inteleg ca nu-mi impartaseste sentimentele. Incepusem sa aud de la o fosta colega ca acum se da la o fata, dar el mi-a zis ca doar se ajuta la scoala. Ma simt destul de prost pentru ca mereu am tras de el, eu am fost cea care a vrut sa-l cunoasca, eu mergeam la el in clasa, eu i-am zis sa iesim si tot asa. In acelasi timp, niciodata nu m-a refuzat si imi dadea des mesaje sa ma intrebe ce fac. Eu cred in prietenia dintre un baiat si o fata, insa in acest caz, mie imi place de el de atata timp. Am incercat sa-l uit dar nu prea am reusit, tot ce faceam era sa-i dau mesaje. Era sa-i dau block astazi dar m-am gandit ca dupa voi regreta. Voi ce parere aveti? Ar trebui sa continui asa, sa-i fiu prietena?

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Sa-i spui adevarul, altfel o sa regreti. Din proprie experienta iti spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce fel de a fi ai, orice ai face o sa iti faca rau. Daca il blochezi peste tot si nu ii vorbesti, o sa suferi. Daca stai in friend-zone ca acum, o sa suferi. Nu prea ai ce sa faci sa fiu sincer. E totusi haios sa citesc randurile astea. De fel baietii sunt in situatia asta, nu fetele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Alege si tu calea cea mai "nedureroasa", care din perspectiva mea ar fi sa te distantezi complet de el.