| Izabella312 a întrebat:

Craciun fericit! Am 17 ani si de anul trecut imi place de un baiat. Imi dau seama acum de faptul ca a trecut un an si eu tot nu am facut nimic. A inceput sa-mi placa de el cand eram in aceeasi scoala, vorbeam foarte mult pe Facebook. Imi spunea ca sunt speciala si ca il motivez. Intre timp eu m-am mutat la o alta scoala. Am tinut legatura, am iesit in vara(ca prieteni). Eu una i-as fi zis ca imi place de el insa imi era oarecum frica. Nici el nu a dat vreun semnal. Ne imbratisam si atat. Dupa ce am iesit, am vrut sa ma conving de faptul ca eu de fapt nu-l plac si s-a cam rupt legatura. De curand am citit niste mesaje si mi-am dat seama ca mi-e dor de el. I-am dat mesaj si am inceput sa vorbim ca inainte, de parca nimic nu s-ar fi intamplat. El mi-a zis ca nu a uitat de mine, ca el nu uita. De multe ori am impresia ca imi face complimente dar apoi face referire la general. Mi-ar placea sa fie mai atent cu mine. De multe ori gandim la fel si avem aceleasi pareri. El m-a intrebat acum daca vreau sa iesim si i-am zis ca da, dar doar atat. Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Sa iesiti la intalnire si sa va spuneti unul celuilalt dragostea infocata.

| HazelEyes77 a răspuns:

Se pare ca va placeti reciproc dar nici unul nu are curajul sa faca un pas in acest sens. Pai stabiliti odata intalnirea aia poate se sparge gheata si incepeti nou an indragostiti.

| biancabiencutastwieu a răspuns:

Izabela eu cred ca ar trebui să ieși cu el și poate îi zici ca îți place de el și o să fiți împreună.
Sper ca te-am ajutat
Succes!