| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.Plang si.mi plang de mila.:L.am lasat si acum de fiecare data cand il vad toate simturile mi se activeaza si ma comport incoerent.Ce sa fac? sad

31 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Treci mai departe esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri

| Ancient a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Dacă îmi aduc eu bine aminte are cam 15 ani. Iar tu îi spui că e la vârsta la care trebuie să străbată cât mai multe cearşafuri?
Persoanele ca tine ar trebui să străbată cât mai multe picioare şi pumni în faţă.

| Maxnonymus a răspuns (pentru Ancient):

Daca nu stii despre ce vorbesc de ce comentezi? Am spus: " Atat timp cat NU i-a propus sa faca sex si nu a atins-o fara voia ei"... Daca esti pe langa subiect NU comenta.

| Maxnonymus a răspuns (pentru Ancient):

Scuze, am crezut ca mi-ai spus mie laughing)))

| SofiaAbigail a răspuns (pentru Ancient):

Implinesc 17 in cateva zile

| Ancient a răspuns (pentru SofiaAbigail):

Deci încă ai 16 ani, comentariul meu pentru VacăGrasă rămâne valabil. Asta nu e vârsta la care ar trebui să străbaţi cearşafuri ci bliblioteci, teatre, parcuri etc.

Fă ce ţi-am spus, treci peste, fă ce îţi place şi lasă timpul să fie cel mai bun medicament.

| SofiaAbigail a răspuns (pentru Ancient):

Cred ca voi lucra la mate, ascult niste muzica si cred ca maine voi iesi cu niste prieteni.Mersi mult happy

| Ancient a răspuns (pentru SofiaAbigail):

Perfect plan.
Să fii ocupată mereu.

| saftaiiustin a răspuns:

Ii spui ce simti pentru el si il rogi sa iti acorde a doua sansa daca nu... nu te meritawinking :*

| SofiaAbigail a răspuns (pentru saftaiiustin):

Dar n.as vrea sa ma impac cu el dupa tot sad

| Maxnonymus a răspuns (pentru saftaiiustin):

Daca el e devina cum naiba vrei ca tot ea sa-i ceara a doua sansa? straight face||

| anonim_4396 explică (pentru Maxnonymus):

sad

| Maxnonymus a răspuns (pentru anonim_4396):

?

| saftaiiustin a răspuns:

Nu inteleg care e problema, esti o fata frumoasa... gasesti repede pe altcinevawinking

| Maxnonymus a răspuns:

Ai facut prostie ca te-ai despartit de el...Nu trebuia sa te desparti de el doar pentru chestiile pe care le-a facut.E adolescent, tu erai iubita lui, si-a permis sa faca asta.Atat timp cat nu ti-a propus sa faceti sex si nu te-a atins fara voia ta nu ai de ce sa faci asta. Imapaca-te cu el.

| SofiaAbigail a răspuns (pentru Maxnonymus):

Pai ce a facut nu e o chestie minora.

| Maxnonymus a răspuns (pentru SofiaAbigail):

Tu te referi la seara cand ati iesit in parc sau ca tu plateai tot si se folosea de tine?

| SofiaAbigail a răspuns (pentru Maxnonymus):

LA amandoua chestii si la faptul ca m-a inselat

| Maxnonymus a răspuns (pentru SofiaAbigail):

In cazul asta asculta sfatul lui Ancient...este cea mai buna alegere.

| Maxnonymus a răspuns (pentru SofiaAbigail):

Tot nu mi-ai zis daca imi dai facebook-ul tau. poate te fac eu sa te simti mai ok si sa uiti de el laughing)

| SofiaAbigail a răspuns (pentru Maxnonymus):

Vedem

| Maxnonymus a răspuns:

Wow...mare chestie..acum te vrea inapoi..sincer sa fiu un baiat ca asta nu merita nici o fata..mai ales una ca tine.Cum sa faca asa ceva si sa mai aiba tupeu sa te vrea inapoi? Eu daca i-as face asta unei fete nu as mai iesi din casa de rusine. Sa fie iubita mea si sa-si plateasca singura consumatia...si pe a mea?! Sa fim serios.

| Maxnonymus a răspuns:

Ce? laughing)))) ce ar putea sa zica acum ca sa nu para el cel vinovat...el incearca doar sa te faca pe tine sa te simti vinovata. daca as fi in locul tau i-as da block pe fb, wapp, i-as bloca si nr de telefon o perioada pana ii trece "supararea"...

| Maxnonymus a răspuns:

Nu trebuie sa afle nimic, si tu nu trebuie sa-i spui nimic pentru ca o sa zica "o sa ma schimb" si asa mai stai si suferi ceva timp...Tu stii foarte bine ce a facut si numai tu poti decide.

| anonim_4396 explică (pentru Maxnonymus):

Tu cred ca glumesti
Eu trag de tine
,, Eu insist
Nu consideri ca e o problema ce merita discutata?
Din moment ce m.ai facut in toate felurile? Daca nu vrei sa imi zici nu imi spune
Dar sa stii ca daca alegi sa nu imi zici, esti nedreapta fata de mine
Si situatia sta in felul asta din cauza ta. Vrei sa discutam problema ca oamenii? Sau continui sa o arzi in a ma jigni si a ma face sa ma simt prost doar de dragul."

| Maxnonymus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era neaparata nevoie sa-l jignesti, dar sa fim seriosi.

| Maxnonymus a răspuns:

"Sa sufar aiurea" laughing

| Ancient a răspuns:

Nu sunt multe lucruri de făcut.

Încearcă să îţi ţii mintea ocupată. Apucă-te de anumite activităţi. Citeşte, uită-te la filme (dar evită dramele sau filmele de dragoste, încearcă horror sau comedie), ascultă muzică (din nou, evită tot ce ţine de relaţii, despărţiri, ascultă cântece fericite şi ritmate. De preferabil ceva de la Burzum sau şi mai bine Korpiklaani).

Sau dacă ai un hobby, ţine-te de ăla. Important e să nu te mai gândeşti aşa mult la asta.

Şi stai liniştită, timpul le rezolvă pe toate.

| SofiaAbigail a răspuns (pentru Ancient):

Am tinut la el si inca tin si cand il vad, il vad zambind si imi aduc aminte de toate momentele cu noi.sad

| Ancient a răspuns (pentru SofiaAbigail):

E normal având în vedere că de abia v-aţi despărţit. Faptul că vorbeşti despre asta nu te ajută. Închide TPU-ul şi fă ceva ce îţi place. Sau bagă-te la somn, că tot e 00:00.

Ideea e să îţi ţii mintea ocupată cu orice altceva nu-l include pe el.

Ieşi cu amicii, joacă-te la calculator, dansează, mergi şi tranşează-ţi vecinii, orice doar să nu te mai gândeşti la asta.