| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, prietenei mele nu ii place nici cum să facem dragoste cu prezervativul și acum imi spune că poimâine trebuie să ii vina ciclul și nu a avut nici o simptoma pana acum, sunt speriat și șocat pentru că noi cand am făcut-o, am făcut-o de 2 ori, prima data m-am terminat și m-am șters dar nu foarte bine, in mare... Ar putea rămâne însărcinată? Fără jigniri va rog, multumesc! Funda

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca a-ti cazut de acord si ati acceptat toate riscurile la care va supuneti cu buna stiinta, daca si tu ai acceptat sa faceti sex asa cum a vrut ea.
Da, are sanse sa ramana gravida imediat, daca ea a fost in perioada fertila, dar banuiesc ca a dus-o capul sa-si calculeze perioadele, daca a insistat sa faca fara prezervativ, nu?

| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa modul in care descrii ca ai procedat, adica efectuand imediat dupa primul contact sexual si ejaculare o a 2-a repriza de sex, insa fara sa folosesti prezervativul, poti fi convins ca in mod absolut sigur s-a scurs in vagin sperma ramasa in uretra (canalul din penis) dupa ejaculare. Iar daca sexul a fost intretinut intruna dintre cele 5-6 zile ale perioadei fertile a ciclului menstrual formarea unei sarcini are o probabilitate foarte mare. Totul depinde doar de un singur lucru si anume, in ce moment al ciclului menstrual a avut loc sexul. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine este foarte posibil sa fi ramas gravida si peste 9 luni sa devii tatic de fata sau de baiat.

| IonelaaYoni a răspuns:

Ar putea sa ramana insarcinata. dar eu zic sa astepti sa ii vina menstruatia si daca nu vine nu e neaparat de la o posibila sarcina poate a racit sau cine stie ce. Calmeaza-te totul v-a fii bine.