| Toxu235 a întrebat:

Salutare TPU, aș avea o intrebare.
Acum 2 saptamani undeva in jurul datii de 16 am facut cu prietena mea dragoste. Mentionez ca nu am facut-o niciodata neprotejati, dar atunci inainte de a pune prezervativul am facut-o foarte putin fara de vreo 2 ori, iar inainte sa imi pun prezervativul am observat un lichid pe penis, m-am sters, am pus prezervativul, am continuat actul. Dupa terminare l-am verificat cu apa, nu a fost spart sau ceva, dar prietenei mele trebuia sa îi vina ciclul pe data de 29 ea are un ciclul regulat cu mici diferente de zile, dar de cateva zile tot intarzie, mentionez ca nu are simptome sau a avut inainte, nu durere de sani sau altceva.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Undeva in jurul datei nu cum ai scris tu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are dereglari hormonale, ce varsta aveti voi?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca aveai sperma pe teava, stersul penisului nu a ajutat cu nimic, ca sperma era deja pe teava si s-a scurs involuntar cand ai bagat-o fara prezrevativ si cum ea era in perioada fertila, cred ca a ramas imediat gravida.

Nu am sa inteleg niciodata de ce vreau musai sa bagi penisul fara prezrevativ, cand se stie ca poti lasa fata gravida imediat daca ea este in perioada fertila, fiind suficient 1 singur strop care contine cateva milioane de spermatozozizi si sarcian se produce imediat.

Sfatuiesc fata sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata.

Deci avem: 16 feb +21 zile = 9 martie.
Testul de sarcina trebuie facut dupa 9 martie, daca nu-i vine ciclul menstrual pana atunci.

Iar pe viitor, nu mai baga penisul fara prezrevativ in vaginul fetei, ca-i cea mai idioata idee, fiindca ai toate sansele sa lasi femeia gravida imediat!

| Toxu235 explică (pentru Violleta2022):

Nu am avut sperma pe teava simteam daca era sa fie, in seara respectiva mi-am facut baie cu apa calda si am si urinat inainte de actul sexual, si nu mi-am dat drumul in ea cu toate ca am fost protejat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Toxu235):

Sperma nu se vede, ca nu sta pe teava, ci la interiorul ei si se scurge involuntar in vaginul fetei in prima secunda cand ai introdus penisul in vaginul ei.

Totusi, acre este motivul pentru care te incapatanezi sa nu folosesti przrevativul si sa-l bagi fara?
Nu vad nici o logica in actiunea ta!
Decat un mare risc la care supui fata si accidente se pot intampla intotdeauna...deci risucl este prea mare ca sa te joci cu el.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Toxu235):

Nu baiete, nu ai cum sa simti cand raman 2 picaturi pe sperma in teava, la interiorul ei, este practic imposibil asa ceva sa stii sau sa simti asta, fiindca este amestecata cu lichidul de lubrefiere la penisului si se scurge INVOLUNTAR si pe tacute direct in vaginul fetei.
Aici nu vorbim de ejaculare, ci de lichidul pre-ejaculator care poate contine sperma DACA ai avut mai multe partide consecutive de sex sau ai avut o masturbare anterioara.

| Toxu235 explică (pentru Violleta2022):

Pai daca asta am incercat sa va explic nu am avut mai multe partide consecutive si nici o masturbare anterioara