| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu cineva de cateva luni,il iubesc enorm,pot sa zic ca e baiatul perfect pentru mine, ne intelegem foarte bine. Amandoi avem 18 ani si eu vreau sa fac dragoste,pentru prima data. El a mai facut-o,eu ma simt pregatita pentru pasul asta. Faza e ca multa lume adica prietenii mei si familia imi spun ca nu e potrivit pentru mine,sa pun punct relatiei si sa nu fac pasul asta cu el. Eu simt ca pot sa o fac,si ca e baiatul perfect,am incredere in el,stiu ca si el ma iubeste si ca ar face orice pentru mine. Niciodata nu m-a presat cu chestia asta,tot timpul mi-a zis ca asteapta cat vreau eu si cand sunt eu pregatita. Mama mea il detesta,nu-mi interzice sa fiu cu el dar nu e de acord, si imi spune zilnic sa ma despart de el. Il iubesc si nu pot si nici nu vreau dar e stresant ca toti din jurul meu sa fie de alta parere. Ce sa fac? straight face Dau funda

Răspuns Câştigător
| Mimilus a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa-ti asculti inima dar nu ce zic alti. Daca simti ca el e acel baiat si vrei anume ca sa se intimple cu el eu zic sa o faci, nai nimic de pierdut daca esti iubire.

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Pai adevarul e ca dragostea te cam orbeste, si e posibil sa nu mai vezi defectele celuilalt. Cred ca mama ta a observat niste lucruri care nu prea sunt in regula la el si de-asta ti-a spus sa te desparti de dansul. Nu prea ai acum sa cunosti un om in doar cateva luni. E prea putin, eu zic sa nu te pripesti. Oricum, cu viata sexuala cam incep probleme pentru o femeie: sarcini nedorite, pastile de dupa luate aiurea, avorturi, afectiuni ginecologice. Nu te grabi, ca inca esti foarte tanara si lipsita de experienta, iar barbatii, in caz de ceva, dispar in ceata si te lasa sa platesti oalele sparte.

| Seepty a răspuns:

Eu zic sa-ti urmezi inima si sa lasi totul in voia sortii.

| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Imi amintisi de ultima mea relatie laughing Si ea a trecut fix prin aceleasi lucruri, si-a ascultat inima si a fost bine foarte mult timp. Eu sunt sigur ca tu deja stii raspunsul, nu ai nevoie de nimeni sa-ti spuna ce si cum. Dai totul si daca nu iese, nu ai regrete big grin